Startuoja kultūrinis projektas

logo srtrf„Šilutės naujienos“ pristato visus metus truksiantį šviečiamąjį projektą „Šilutės krašto kultūra ir žmonės: tradicijos, istorija, kūryba“.

Šiuo projektu skatinsime jus ne tik kitaip pažvelgti į mus supantį unikalų paveldą, tradicijas, bet galbūt ir patiems tapti jų saugotojais ar pateikėjais.

Tokią galimybę mums suteikia Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas – projekto finansinis rėmėjas.

Projekto įgyvendinimo metu parengsime publikacijų ciklą apie lietuvininkų ir žemaičių krašto tradicinį kultūrinį ir etnokultūrinį paveldą: stengsimės atskleisti buvusios Mažosios Lietuvos dalelės teritorijos – Pamario krašto, ir Žemaitijos, kultūrinio paveldo ypatumus.

Straipsniuose bus pateikiama informacija apie tradicinius krašto amatus, šventes, papročius, kultūros žmones, taip pat supažindinama su etnokultūrinio paveldo saugotojais ir jų veikla.

Rašiniuose ne tik priminsime apie istorinį, etnokultūrinį, tradicinį paveldą, bet skatinsime jį saugoti ir puoselėti.

Kiekvieną mėnesį spausdinsime ir rubriką „Kraštiečiai“. Kalbinsime įvairaus amžiaus, pomėgių ir specialybių Šilutėje ir jos krašte gyvenančius arba jau kitur persikrausčiusius kraštiečius, kurie savo nesavanaudiškais darbais, poelgiais garsina kraštą ir Lietuvoje, ir visame pasaulyje.

Apybraižose pristatysime, kuo šie žmonės yra ypatingi ir nusipelnę mūsų kraštui, pateiksime jų požiūrį, mintis apie kultūrą, papročius, pasidalinsime jaukiausiais prisiminimais.

Dalyvauti projekto įgyvendinime kviečiame ir Jus.

Jeigu pažįstate tradicinius amatus puoselėjančius ar kitaip Šilutės kraštą garsinančius žmones, jeigu turite įdomių istorinių žinių, praneškite mums apie juos elektroniniu paštu info@silutesnaujienos.lt, arba skambinkite telefonu (8 441) 51223.