Startuoja misija „Švari vasara“

Vis daugiau gamtosauginio mąstymo žmonių įsitraukia į aplinkos tvarkymą ir stengiasi ne tik patys nešiukšlinti gamtoje, bet ir pakelti kito numestą šiukšlę.

Šį birželį Lietuvoje vėl prasideda iniciatyva „Misija: švari vasara!“, kurios metu nacionalinių ir regioninių parkų lankytojų centruose bus galima paimti maišelių ir eiti rinkti šiukšlių į gamtą.

Visą šią vasarą Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba kartu su VšĮ „Žaliasis taškas“ ir „Kita forma“ kviečia dalyvauti prasmingoje gamtos švarinimo iniciatyvoje ir prisidėti prie saugomų teritorijų puoselėjimo.

Norima atkreipti dėmesį į jaunosios kartos auditoriją ir paskatinti juos su klase, draugais ar šeima dalyvauti iniciatyvoje „Misija: švari vasara“. Gegužės 27 d. vyko nuotolinis seminaras moksleiviams, kurie vasarą planuoja vykti į nacionalinius ir regioninius parkus bei dalyvauti švarinimo akcijose. Nuotolinio seminaro metu daugiau kaip 1000 moksleivių susipažino su iniciatyvos tikslais, dalyvavimo taisyklėmis bei eiga, išgirdo daug naudingos informacijos apie mūsų krašto saugomas teritorijas, Lietuvos nacionalinių ir regioninių parkų vertybes, biologinę ir kraštovaizdžio įvairovę, lankymo galimybes. Apie saugomas teritorijas moksleiviams pasakojo Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos atstovės Diana Rakauskaitė ir Inga Banytė.

Moksleiviai buvo raginami švarinimo iniciatyvoje aktyviai dalyvauti visą vasarą ir kuo daugiau akimirkų su žyme #misijasvarivasara arba #atsišiukšlink kelti į socialinius tinklus bei tokiu būdu raginti ir kitus žmones prisijungti prie akcijos „Misija: švari vasara“. Kuo daugiau žmonių grįžta iš gamtos parsiveždami namo ne tik savo, bet ir svetimų atliekų, jas išrūšiuoja ir išmeta į rūšiavimo konteinerius, tuo Lietuvos gamta tampa švaresnė ir natūralesnė.

Šiemet Lietuvos nacionaliniai parkai mini 30-metį. Ta proga iniciatyvą „Misija: švari vasara!“ papildys penkios talkos kiekviename nacionaliniame parke, o dalyvių lauks įdomi programa ir apdovanojimai už aktyvumą.

Pirmoji talka vyks Trakų istoriniame nacionaliniame parke birželio 9 dieną. Vėliau šią vasarą talkos su įdomiomis programomis numatytos Dzūkijos, Žemaitijos, Aukštaitijos ir Kuršių nerijos nacionaliniuose parkuose. Renginiuose bus laukiami visi, kurie mėgsta laisvalaikį leisti gamtoje, bus siekiama didinti visuomenės gamtosauginį sąmoningumą.