Statybinė mediena ir jos kaina

 

floor-1256804 960_720Mediena – natūrali, kokybiška bei ilgaamžė statybinė medžiaga, kuri puikiai tinka Lietuvos klimato sąlygomis. Mūsų šalyje daug miškų, todėl medienos tikrai netrūksta, o tai lemia patrauklią jos kainą. Dar vienas šios statybinės medžiagos privalumas yra tai, kad ji pasižymi labai geromis šilumos pralaidumo savybėmis.

Mediena buvo naudojama kaip statybinė medžiaga jau prieš tūkstančius metų. Tai buvo antra pagal populiarumą statybinė medžiaga senovėje, po akmens. Medienos cheminės savybės iš esmės yra sudėtingos, tačiau net ir nepaisant šio iššūkio, žmonės sėkmingai panaudojo unikalias medžio savybes, kad būtų galima sukurti neribotą skaičių įvairių konstrukcijų. Ši išskirtinai universali medžiaga paprastai naudojama statant namus, pastoges ir valtis, tačiau ji taip pat plačiai naudojama baldų ir namų dekoro pramonėje.

Galbūt vienas didžiausių medienos, kaip statybinės medžiagos, privalumų yra tai, kad tai yra gamtos išteklius, todėl ji lengvai prieinama ir ekonomiška. Be to, medis yra labai stiprus, palyginti su jo svoriu, ir tai suteikia gerą izoliaciją nuo šalčio. Mediena yra labai lengvai apdirbama, todėl iš jos gali būti pagamintos įvairių formų ir dydžių konstrukcijos.
Statybinė mediena taip pat yra puikus ekologiško produkto pavyzdys. Ji yra biologiškai skaidoma ir atsinaujinanti, ir joje randamas kur kas mažesnis anglies pėdsakas lyginant su panašiomis statybinėmis medžiagomis. Be to, medienos gamybai nereikia didelio iškastinio kuro energijos kiekio, skirtingai nuo kitų įprastų statybinių medžiagų, tokių kaip plytos, plienas ar plastikas.

Statybinė mediena pasižymi puikiomis šiluminėmis savybėmis, yra atspari aukštai temperatūrai. Skirtingai nuo plieno, kuris gali išsiplėsti ar būti kitaip sugadintas dėl didelio šilumos kiekio, mediena, esant aukštai temperatūrai, išdžiūsta ir tampa stipresnė, kai šiluma didėja.

Dar daugiau, statybinė mediena yra populiari dėl akustinių savybių. Ji gali sugerti garsą ir aidus, todėl ji dažnai naudojama tokiems pastatams bei erdvėms, kuriose svarbi nepriekaištinga akustika, pavyzdžiui, koncertų salėse.

Statybinė mediena: kaina priklauso nuo medienos rūšies, jos savybių bei daugelio kitų veiksnių. Tačiau galima drąsiai teigti, jog kaina lyginant su kokybe, tikrai nėra didelė.