Stintos šiemet neskuba – žvejų tinklai dar tušti

Žvejai šių metų stintas jau vadina vėluojančiomis. Įprasta, kad išėjus upių ledams, po dviejų savaičių pirmosios stintos jau priplaukia ir Rusnės pakrantes. Dabar po ledonešio jau praėjo ir 3 savaitės, bet į žvejų tinklus ar ant mėgėjų meškerių jų užkibo tik vienetai.

O. Katkausko įmonės grandis jau savaitę po du kartus per dieną bando sugauti pirmąsias stintas.

Jau savaitę Ovidijaus Katkausko įmonės žvejų grandis Skirvytės upėje, antros krantinės pakraštyje per dieną traukia po du tinklus – ryte vakare. Tačiau per visą laiką sugavo tik porą dešimčių stintų.
Pati pirmoji, arčiausiai Kuršių marių Skirvytėje žvejojanti žvejų grandis „Nemuno žuvis“ taip pat dar neturi kuo pasigirti. Jos vadovas Saulius Jurgiliavičius kalba mažai – „žvejybos dar nėra“.

Žuvininkystės įmonių asociacijos „Lampetra“ vadovė Siga Jakubauskienė „Šilutės naujienoms“ pasakojo, kad šiemet mūsų krašto žvejai didelio stintų laimikio nesitiki. Yra pastebėta, kad neršti atplaukiančių stintų laimikių gausa kartojasi kas tris metus. Taigi, 2018 metų pavasarį visos mūsų rajone žvejojusios grandys sugavo tik 12 tonų, o žvejybos trukmė buvo tik trys dienos. Nors prieš 5 metus stintų buvo sugauta apie 251 toną.

Žvejai kalba trumpai: „Žvejybos dar nėra“.

Praėjusiais, 2020 metais mūsų krašto žvejai sugavo 127 tonas stintų. Dabar jau yra žinoma, kad Rusijos Kaliningrado srities žvejai tuomet sugavo 300 tonų stintų.

Žvejai mano, kad stintų srautai dabar lengviau pajaučia Kaliningrado srities upių srovę, nes rusai sugebėjo išsivalyti ir taip pasigilinti upių žiotis.

Mūsų krašte Atmatos, Pakalnės, Skirvytės žiotys nevalytos daugiau nei 20 metų. Tad jeigu nėra stipresnio srauto šiltesnio vandens, stintos neršti kelius suranda toliau, kitose į Kuršių marias įtekančiose upėse.

Komercijos direktorius, korespondentas