Stiprūs vėjai pamaryje vertė medžius ir stabdė upių tėkmę (foto)

Stiprūs vėjai pamaryje vertė medžius ir stabdė upių tėkmę. / Astos Alkaitės nuotr.„Tik antradienio vakare, iki 10,1 metro per sekundę apsilpo vėjas, o dieną jis gūsiais pūtė iki 21 metrų per sekundę. Tai yra pavojinga jėga. Jei padarė nuostolių, tai gal ne tokių, kaip lapkričio 28-ąją.

Tada Šilutėje siautė 31 metro per sekundę uraganas“, – antradienio vakarą sakė Šilutės hidrometeorologijos stotyje budėjusi meteorologė.

Tada audra Baltijos jūroje sukėlė aukštas bangas, jos stabdė Kuršių marių vandens tėkmę. Tuo pačiu tvenkė Nemuno, Minijos žiotis, ir poplūdžio vanduo ėmė skandinti žemumas. Dabar jų po vandeniu Šilutės rajone slūgso 8,6 tūkst. hektarų, apie 1 tūkst. ha – Klaipėdos rajone.

Bet nuo gruodžio 20-osios krašte upių vandens lygiai pamažu krito, užlietų aštuonių rajoninių ir aštuoniolikos vietinių kelių atkarpos seklėjo. Nors vis dar apie dešimt kilometrų jų yra po vandeniu.

Deja, nuo Kalėdų pradėjęs stiprėti, o antradienį jau nemaža jėga – iki 22 metrų per sekundę gūsiuose – įsišėlęs vėjas vėl ėmė stabdyti ištvinusių upių tėkmę, ir jų baseinai Nemuno deltoje vėl pradėjo kilti. Taip – jau dvi paros iš eilės.

Tad Rusnės salos gilumoje, vietos žvejų prieplaukoje Pakalnės kaime, motorlaiviai jau kone lipa ant krantinių, kurios yra plačiai užlietos ištvinusios upės vandeniu. Šilutės pramoginių laivų prieplaukoje krantines taip pat semia vanduo, neatlaikė ir susmuko vienas tiltelis. Beje, statinys beveik naujas, keliolika ES milijonų litų kainavęs.

joomplu:2203joomplu:2205joomplu:2212joomplu:2217

Lapkričio gale siautusio uragano išvartytų medžių iš įmirkusių plotų dar nespėta visur ištraukti ir išvežti, o antradienį virto jau kiti. Į Pagėgių ir Tauragės kelius kelis kartus teko vykti ugniagesių tarnyboms, jos šalino virtuolius nuo važiuojamosios kelio dalies.

Skundėsi ir Meškinės kaimo apylinkių žmonės – jie beveik iki Kalėdų laukė, kol uragano sulaužytus elektros stulpus naujais pakeis ir srovę vėl patieks. Sulaukė, bet įmirkusias pievas sunkiasvorė elektrikų technika giliomis provėžomis išmaurojo. „Ir vėl nuostolis“,- sako vyrai.

Beje, lapkričio 28-osios uragano metu nuo prastai sutvarkytos elektros linijos žuvo keli vieno Šilutės rajono ūkininko gyvuliai.