Stiprus vėjas be gailesčio taršė Vakarų Lietuvą: Šilutės rajone šalia griovio pavojingai pasviro autobusas

Vakarų Lietuvoje stiprus vėjas ant automobilių vertė medžius, o dėl slidžios kelio dangos nuo kelio nulėkė vilkikai, Šilutės rajone pavojingai pakrypo autobusas su keleiviais.

Asociatyvi Pixabay nuotr.
Kaip BNS sakė Klaipėdos priešgaisrinės gelbėjimo valdybos pajėgų valdymo skyriaus specialistas Juozas Vintilas, per parą ugniagesiai Klaipėdoje, Palangoje, Skuode 21 kartą vyko šalinti nuvirtusių ar grėsmingai pakrypusių medžių.
„Šeši automobiliai buvo apgadinti užvirtusių medžių. Sausio 15-osios kieme trys automobiliai, kitur du, vienoje vietoje vėjo išdraskyta tvora apgadino mašiną“, – sakė J. Vintilas.
Tris kartus ugniagesiai vyko nuo daugiabučių šalinti pavojingai atplyšusių stogo dangų.
Per parą, daugiausiai ketvirtadienio vakare ir iki pat vidurnakčio, Klaipėdos priešgaisrinė gelbėjimo valdyba užfiksavo dvylika autoįvykių, kuriuose prireikė ugniagesių pagalbos. Žmonės įvykiuose nenukentėjo.
„Nelaimės pagrinde įvyko automagistralėje ties Klaipėda. Prie Jakų žiedo ir vienoje, ir kitoje pusėje nuo kelio nuvažiavo automobiliai ir keli vilkikai“, – pasakojo J. Vintilas.
Ugniagesiams ketvirtadienio vakarą, apie 18 val., teko vykti į Šilutės rajoną, Lapynų kaimą. Buvo gautas pranešimas apie pavojingai ant šono pasvirusį autobusą, kuris nuslydo ties griovio kraštu ir sustojo.
„Keleiviai negalėjo išlipti, nes vos pradėjus lipti autobusas krypo ir žmonės galėjo būti sužeisti. Kvietėme papildomos technikos, kuri prilaikė, evakuota 14 keleivių“,  – sakė ugniagesių atstovas.
Ketvirtadienį ir penktadienį pajūryje numatomi stichiniai vakarų, šiaurės vėjo gūsiai. Apie tai gyventojams buvo išsiųstos įspėjamosios žinutės. Ketvirtadienio naktį Klaipėdoje pūtė stiprus 21-25 m/s vėjas. Vėjuota bus ir dienos metu, tačiau vėjas turėtų rimti.
Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento Situacijų koordinavimo skyriaus budėtojas informavo BNS, kad ugniagesiai dėl stipraus vėjo padarinių tris kartus kviesti ir Telšių apskrityje, po vieną – Vilniuje ir Kaune.