Stovyklautojai susipažino su pasieniečių darbu

vaikai pas pasieniecius laiveValstybės sienos apsaugos tarnybos  (toliau VSAT) Pagėgių rinktinės Vileikių užkardoje ir vėl šurmuliavo vaikų būrelis. Šį kartą užkardą aplankė Juknaičių pagrindinės mokyklos vaikų vasaros stovyklos „Smalsučiai” vaikai  kartu su vadovėmis Birute Verbuviene ir Audrone Mikloviene.

Į Vileikių užkardą atvykusius vaikus  pasitiko vyresnysis pasienietis Julius Stankus, kuris aprodė užkardą, papasakojo apie pasieniečių ginkluotę, specialiąsias priemones sulaikant pažeidėjus, apie pasieniečių naudojamą transportą.vaikai pas pasieniecius

Mokinukai įdėmiai klausėsi pareigūno pasakojimo apie pasieniečių darbą, domėjosi ginkluote ir kitų specialių priemonių paskirtimi, matavosi neperšaunamąsias liemenes, smalsiai apžiūrinėjo tarnybinius automobilius, termovizorinę įrangą, ginklus, laivus, keturračius, o taip pat ir sulaikytų pasienyje pažeidėjų automobilius, laikomus užkardos teritorijoje.

Įdomiausia viešnagės dalimi tapo Sargybų skyriaus jaunesniojo specialisto Artūro Kochtovo bei jo kolegės Viktorijos Kochtovės parodomosios programos su tarnybiniais šunimis, kurios metu užkardos kinologų dresuojami belgų aviganiai Armo ir Kora parodė savo sugebėjimus.

Vaikai džiaugėsi daug pamatę ir sužinoję apie pasieniečius ir jų darbo ypatumus.