Stovyklavo Usėnų mokiniai

usenu stovykla mingeUsėnų pagrindinėje mokykloje dvi savaites truko vaikų vasaros poilsio projektas „Auk ir pažink – 4”.

Šiemet stovyklvo dvi mokinių pamainos – iš viso 42. Pagrindinis projekto tikslas – teigiamo požiūrio į sveiką gyvenseną ugdymas, jaunų žmonių domėjimosi savo krašto kultūra ir istorija skatinimas.

Užsiėmimų metu buvo siekiama suteikti vaikams pramogų, atsižvelgiant į jų poreikius. Mokėmės bendrauti, kurti nuoširdžią atmosferą, ugdyti fizinį aktyvumą, meilę gamtai ir grožiui, formavome asmens higienos įgūdžius, susipažinome su kraštovaizdžiu, kultūra, menu, paveldu.

Mažieji stovyklautojai lankėsi Palangoje, Bitėnuose, Uostadvaryje, Rusnėje apžiūrėjo Kazimiero Banio etnografinę žvejo sodybą, dalyvavo Bikavėnų Senųjų kaimo tradicijų kultūros centro edukaciniuose užsiėmimuose ir mokėsi įvairiausių amatų.

Nebuvo pamiršta savanorystė: stovyklautojai tvarkė 1965 m. 7 vaikų žūties vietą, vyresnieji turistinio žygio metu lankėsi evangelikų liuteronų kapinaitėse, pamerkė gėlių, apžiūrėjo ten augantį garsųjį Kavolių ąžuolą. Paskutinę dieną poilsiautojai plaukiojo laivu po Kuršių marias, grožėjosi Mingės kaimu, Kniaupo įlankos kraštovaizdžiu.

Užimtumas vasarą reikalingas visiems vaikams, labiausiai tiems, kuriems mokykla dažnai yra vienintelė galimybė pamatyti kažką nauja. Stovykloje mokiniai pasisėmė įspūdžių visiems metams. O kad tokios stovyklos reikalingos, liudija jų atsiliepimai: „Stovykla man labai patiko! Šaunūs mokytojai ir linksmos kelionės!”(Artūras), „Stovykloje buvo labai linksma ir džiugu. Labai norėčiau, jog kitais metais vėl galėčiau joje dalyvauti. Tokia stovykla labai reikalinga, nes jos metu daug pamatome ir sužinome. Ačiū.” (Monika), „Patyriau daug gerų akimirkų  ir naujų įspūdžių.” (Iveta).