Stubriškiai įvykdė projektą „Čia mano gimtinė – čia mano namai“

Bendruomenė „Stubriai“ skiria didelį dėmesį savo žmonių laisvalaikio užimtumui, savo krašto papročių, tradicijų puoselėjimui ir išsaugojimui.

Stubriškiai džiaugiasi, kad galėjo įsigyti keturis Mažosios Lietuvos regiono tautinio kostiumo komplektus.

Tradiciškai kiekvienais metais bendruomenė rengia įvairius renginius. Šiemet, atlaisvėjus karantinui, sukvietėme į popietę „Čia mano gimtinė – čia mano namai“.

Susibūrimas prasidėjo mini golfo varžybomis. Jas laimėjo vietos jaunimo komanda, jai atiteko pagrindinis varžybų prizas, kurį įsteigė Šilutės savivaldybės tarybos narys, stubriškis Ričardas Stonkus.

Po varžybų Stubrių bendruomenės moterys vaišino komandas gira. Visi susirinkę smagiai leido laiką dalyvaudami įvairiuose žaidimuose, klausėsi smagių Saugų moterų vokalinio ansamblio „Vakarė“ atliekamų dainų.

Pagal projektą „Bendruomenės Stubriai materialinės bazės stiprinimas“ Stubrių bendruomenė įsigijo Mažosios Lietuvos regiono moterišką, vyrišką ir du vaikiškus (mergaitės ir berniuko) tautinio kostiumo komplektus. Tad šios popietės metu susirinkusiems pirmą kartą buvo pristatyti tautiniai rūbai. Dabar vykstant bendruomenėje įvairiems renginiams, bendruomenės nariai, vedantys renginį, pasipuošę tautiniais rūbais ne tik patys gerai jaučiasi, bet ir papuošia šventę. Į bendruomenės organizuojamus renginius įtraukdami ir vaikus skatiname renginių vedimo perimamumą.

Pagal tą patį projektą įsigijus mobilią garso kolonėlę su mikrofonu išsisprendė renginio muzikinio fono sukūrimo ir vedėjų įgarsinimo problema.

Lėšas projektui įgyvendinti skyrė LR Žemės ūkio ministerija.