Su 95-uoju jubiliejumi pasveikintas traksėdiškis

Ilgaamzis Petras_DegutisAuksinį rudenį 95 metų gimtadienį atšventė Traksėdžių gyventojas Petras Degutis. Gerumu, ramybe ir nuoširdumu spinduliuojantis ilgaamžis pasitiko jį pasveikinti atvykusius svečius – Šilutės rajono savivaldybės ir seniūnijos atstovus.

Petras pasakojo, kad gimė Žemaitijoje, Kvėdarnoje. Dar ankstyvoje vaikystėje, vos trejų metukų, jis neteko tėvų. Ištiktas sunkaus našlaičio likimo, Petras užaugo pas svetimus žmones. Vėliau dirbo pas ūkininkus, kaip pats sako, ėjo nuo vieno prie kito.

Po karo, kai grįžo iš kariuomenės, Petras įsidarbino Traksėdžių durpyne. Čia jis susipažino su aštuoniais metais jaunesne Stase. Iš pradžių pora įsikūrė Pušyno gatvėje, o vėliau įsigijo namelį kitoje, Šilojų gatvėje. Abu sutuoktiniai dirbo durpyne.

Visą gyvenimą Petras dirbo paprastu darbininku. Paties žodžiais sakant, dirbo gerai, niekas jo „nerūgojo“. Tik geriausiais žodžiais apie tėvelį kalba ir per Jonines gimusi vidurinioji dukra Janytė. „Tėvelis buvo labai darbštus, be galo tvarkingas, rūpestingas, mylintis savo šeimą ir mylimas visų“, – sakė ji, o jos žodžiams pritarė ir Petro žmona.

67-erius metus kartu gyvenanti pora sulaukė dukrų Virginijos, Janytės ir Irenos. Jau užaugo 5 anūkai, padovanoję seneliams 8 proanūkius.

Petro žmona Stasė pasakojo, kad vyras mažai vaikšto pas gydytojus, nemėgsta gerti ir vaistų, kurie, anot jo, nepadeda. „Būna ir geresnių dienų, ir blogesnių“, – sako ilgaamžiai.

Šiandien pora augina du šunis, kelias vištas, užsiaugina daržovių. Anksčiau turėjo arklį, karvę, žemės.