Su garbiu jubiliejumi pasveikinta Prezidentės pagerbta pašyšiškė

 

ilgaamzeDaugelis sutiktų, kad didžiausias žmogaus gyvenimo turtas yra vaikai. Pašyšiuose gyvenanti Janina Domeikienė jų pagimdė 10, o užaugino 9. Prieš keturis metus LR Prezidentė Dalia Grybauskaitė kraštietę apdovanojo ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medaliu, ne kartą, kaip darbšti ir dora motina, ji buvo apdovanota ir tarybiniais metais. Praėjus keturiems metams po garbingo Prezidentės apdovanojimo, Šilutės valdžios ir Juknaičių seniūnijos atstovai ir vėl suko į Janinos kiemą, nes ji šventė garbingą 90-ies metų jubiliejų.

Pašyšiuose jau 70 metų

Janina Domeikienė gimė Tauragės rajone, Skiržemės kaime, užaugo kartu su broliu ir keturiomis seserimis. Janinos tėveliai vertėsi ūkiškai, turėjo truputį žemės, mergaitė baigė tris pradžios mokyklos klases.

Vėliau, jau beveik prieš 70 metų, Janinos tėvai iš Tauragės rajono persikraustė į Pašyšius. Čia ji sutiko būsimą vyrą Antaną, kuris buvo iš to paties kaimo, būdama 19 metų ištekėjo. Netrukus Antaną pašaukė tarnauti į tuometinę kariuomenę Karaliaučiuje, tačiau po kelių mėnesių vyras sugrįžo pas žmoną ir ją su pirmagime išsivežė į Rusiją. Ten visi kartu praleido 4 metus, sulaukė dar dviejų vaikų.

Pasibaigus Antano tarnystei, šeima grįžo į Pašyšius ir iš čia jau niekur nesitraukė. Čia vienas po kito gimė ir dar 7 mažyliai. Tiesa, vienas vaikelis mirė nesulaikęs 4 metukų.

Šiandien ilgaamžė gyvena kartu su dukterimi Vanda, turi 23 anūkus ir juokauja, kad norint suskaičiuoti proanūkius reikėtų skaitliuko. Apie pusė Janinos vaikų ir vaikaičių gyvena užsienyje, dauguma sugrįžo mamos aplankyti ir per 90-ąjį jos jubiliejų.

Vaikai padėjo vieni kitiems

Paklausta, ar sunku buvo užauginti tiek vaikų, Janina atsako, kad tais laikais buvo visaip – ir sunkiau ir lengviau. Dukra Vanda pridūrė, kad tuomet vaikai vienas kitą augino, nes tėveliai išeidavo dirbti į kolūkį. Vanda dėkinga tėvams, kad šiandien moka visus darbus nudirbti, net ir vyriškus. Juk vaikystėje reikėjo tėvams padėti gyvulius prižiūrėti, šieną grėbti, daržus ravėti, valgį pagaminti.

Dukra prisimena, kad savaitgaliais namuose visada būdavo skanių vaišių: mama priruošdavo puodus sriubos, mėsos, cepelinų ar bulvių plokštainio.

Anot dukters, ypač mamai nebuvo lengva, kai pakirstas ligos mirė tėtis. Tuomet jauniausios seserys dvynukės dar ėjo į mokyklą. Tačiau Janina nenuleido rankų ir atkakliai kabinosi į gyvenimą, viena išleido į platų pasaulį būtiniausiais dalykais aprūpintus vaikus.

Visą gyvenimą Janina mėgo auginti gėles, taip pat dainuoti, megzti. Anksčiau kaime ji buvo žinoma kaip giedotoja. Šiandien laisvalaikį ilgaamžė leidžia skaitydama knygas ir laikraščius, megzdama. Sekmadieniais jai ypač patinka žaisti „Teleloto“, kaskart nusiperka po du bilietus, tik kol kas dar nieko nepavyko laimėti.