Su moksleiviais susitiko LMS atstovas

mokiniu taryba DSC 0181Šilutės Vydūno gimnazijoje vyko rajono Mokinių tarybos susitikimas su Lietuvos mokinių sąjungos (LMS) atstovu  Alanu Mėžečiu iš Kregingos.

LMS yra visuomeninė, savanoriška, pelno nesiekianti Lietuvos mokinių savivaldas vienijanti asociacija. LMS misija – atstovauti moksleiviams formuojant švietimo ir jaunimo politiką, šviesti moksleivius jiems aktualiais klausimais, vienyti juos bendrai veiklai, bendradarbiauti su valstybinėmis ir nevyriausybinėmis institucijomis, kuriant visapusišką moksleivių bendruomenę. Šios sąjungos atstovas, atvykęs susipažinti ir pristatyti LMS veiklą rajono mokinių tarybai, ragino mokinius įsitraukti į asociacijos veiklą.

A.Mėžetis pristatė LMS veiklą ir struktūrą, paaiškino LMS logotipo simboliką, visus įtraukė į įdomų minčių lietų, kurio metu ant lapų teko užrašyti bet kokius į galvą šovusius žodžius, susijusius su LMS – tai padėjo mums suprasti ir išsiaiškinti sąjungos reikšmę ir veiklos sritis.

Kretingiškis dešimtokas taip pat pristatė ir asociacijos vykdomą akciją “Išpilk” (ragina nevartoti alkoholio), bendradarbiavimą su Europos moksleivių sąjunga “Obessu”, Lietuvos jaunimo organizacijų taryba „LiJOT“ ir kitomis organizacijomis. Jis pasakojo ir apie 4 kartus per metus vykstančius forumus, kurių metu LMS nariai keletą dienų svarsto bei diskutuoja įvairiais klausimais.
Alanas teigė, jog kiekvienas LMS narys, būdamas šioje asociacijoje, įgyja daug kompetencijų ir patirties, kurios kasdieniame gyvenime moksleivis negalėtų įgyti, taip pat lavina viešą kalbėjimą, plečia savo akiratį. Be to moksleiviams atsiveria didelės galimybės dalyvauti aukšto lygio susitikimuose, pavyzdžiui, neseniai vyko LMS narių susitikimas su LR Prezidente D.Grybauskaite.

Paklaustas apie linksmybes forumų metu, Alanas sakė, jog jų, žinoma, nepavyksta išvengti, nes visą dieną tiesiog sėdint ir diskutuojant būtų nuobodu.

Šilutės rajono Mokinių taryba šiuo susitikimu labai patenkina. Visi, grįžę į savo mokyklas, informaciją perdavė savo mokyklų taryboms ir mokinių savivaldoms. Tikimės su šios asociacijos atstovais susitikti Šilutėje dar ne kartą.