Su mokyklomis atsisveikino 464 abiturientai

vyduno 2012-07-14 1278464 – tiek abiturientų šiemet į gyvenimą išlydėjo mūsų rajono gimnazijos ir vidurinės bendrojo lavinimo mokyklos.
Šeštadienį griaudint fejerverkams atsisveikinę su mokykla kartu jie atsisveikino ir su vaikyste.

Pernai rajono gimnazijas ir bendrojo lavinimo vidurines mokyklas baigė 474 moksleiviai.

Sveikino seimūnai, kunigai ir Neptūnas

Švietimo skyriaus vedėjo pavaduotoja Rasa Žemailienė suskaičiavo, kad šiemet daugiausia – net 155 abiturientai – baigė Šilutės pirmąją gimnaziją, 115 – Vydūno gimnaziją. 86 jaunuolius į gyvenimą išlydėjo Šilutės jaunimo ir suaugusiųjų mokymo centras, 41 – Žemaičių Naumiesčio vidurinė, 38 – Švėkšnos „Saulės“ gimnazija, 17 – Vainuto ir 12 – Kintų vidurinės mokyklos.
 
Šeštadienį Šilutės gatvėse buvo pilna puošniai atrodančių jaunų ir vyresnių žmonių. Tai šiemetiniai abiturientai ir jų tėvai skubėjo į atsisveikinimo su savo mokyklomis šventę. O vakare miesto dangų nutvieskė fejerverkai.

Kultūros ir pramogų centre į mokyklinio gyvenimo palydas susirinkusius Šilutės pirmosios gimnazijos abiturientus sveikino, sėkmės tolesniame jų kelyje ir teisingai jį pasirinkti linkėjo rajono Savivaldybės administracijos direktorius Raimondas Ambrozaitis.

Abiturientai savo gimnazijai paliko įspūdingą dovaną – jie nupirko baldus konferencijų salei, kuri iki tol buvo tuščia.

Į gyvenimą išleidžiamus Vydūno gimnazijos moksleivius sveikino rajono merė Daiva Žebelienė ir Seimo narys Audrius Endzinas. Jaunuoliams jis linkėjo drąsiai eiti užkariauti pasaulį, bet nepamiršti ir Lietuvos. 

Kaip niekada iškilminga atestatų įteikimo šventė šiemet buvo Švėkšnoje – tėvų iniciatyva ji pirmą kartą surengta vietos katalikų bažnyčioje. Ypatingoje aplinkoje buvo pagerbti ir pasveikinti abiturientai, vietos užteko ir gausiam būriui jų artimųjų, draugų.

Abiturientus sveikino Švėkšnos seniūnas Alfonsas Šeputis, kunigai. Jaunuolių ir jų tėvų nuomone, šventė ypač pavyko.

Daug svečių šiemet sulaukė 61-ąją laidą išleidę naumiestiškiai – abiturientai, jų tėvai ir svečiai vos tilpo gimnazijos salėje.

Vienas iš svečių – 51-osios laidos abiturientas Žilvinas Žutautas, šiuo metu gyvenantis užsienyje, iš anksto paprašė išrinkti kelis aktyvius, veiklius abiturientus ir vienam iš jų paruošė dovaną.

Burtų keliu dovana – mobilusis telefonas ir kuponas apsipirkti kanceliarinių prekių parduotuvėje – atiteko Gabrielei Bružaitei. Svečias pažadėjo, jog gali būti, kad jis apdovanoja ne paskutinį šio miestelio abiturientą.

Šiemet Kintų abiturientų išleistuvės irgi buvo labai įsimintinos, nes juos į gyvenimą padėjo išlydėti Neptūnas. Po tradicinės iškilmingos atestatų įteikimo ceremonijos bažnyčioje abiturientai nuvažiavo prie marių, į Ventės ragą. Jiems marių valdovas surengė įvairių rungčių ir linksmybių, vaišino žuviene, o ornitologas Vytautas Jusys leido ir po paukštelį sužieduoti.

Įspėjęs abiturientus, kad šie niekada nepamirštų, jog gyvenimą pradėjo ant Kuršių marių kranto, Neptūnas jiems įteikė marių valdovo pažymėjimus ir liepė po 5 metų vėl visiems susirinkti.isl2

Vainuto vidurinėje mokykloje šiemet atestatų įteikimo šventė irgi išskirtinė, nes, pasak mokyklos direktoriaus Antano Joniko, pirmą kartą per beveik du dešimtmečius visi abiturientai išlaikė valstybinius brandos egzaminus. Todėl vakar vykusiose išleistuvėse vyravo ypač pakili nuotaika.

Vainutiškiai rinkosi į mokyklą ir iškilmių metu, kaip ir kasmet mokslo metų pabaigoje, nuleido Lietuvos ir savo mokyklos vėliavas. Ši ceremonija patikėta geriausiems ir aktyviausiems moksleiviams Jovitai Kybartaitei ir Edvardui Marozui bei Dianai Jonelytei ir Vytautui Žygaičiui.

Neišlaikiusiųjų procentai panašūs

Šiemet rajono abiturientai laikė 11 valstybinių brandos egzaminų.

Lietuvių kalbos valstybinį egzaminą laikė 340 abiturientų, 3 iš jų surinko po 100 balų (1 vainutiškis ir 2 vydūniečiai). Neišlaikė 24 dvyliktokai.

Anglų kalbos egzaminą laikė 223 jaunuoliai, neišlaikė tik 1 dvyliktokas. Dviejų Šilutės pirmojosios gimnazijos moksleivių anglų kalbos žinios įvertintos 100-u.

Istorijos egzaminą laikė 228 moksleiviai, jo metu gauti 3 šimtukai (2 – Vydūno gimnazijoje, 1 – Šilutės pirmojoje gimnazijoje). Egzamino neišlaikė 5 Jaunimo ir suaugusiųjų mokymo centro moksleiviai.

Matematikos egzaminą laikė 188, neišlaikė 4 abiturientai, biologiją laikė 144, neišlaikė 19.

Šiemet geografijos egzaminas jau tapo valstybiniu (iki šiol jis buvo tik mokyklinis). Geografiją laikė 28 abiturientai.

Fizikos egzaminą laikė 48, neišlaikė – 1 moksleivis.

Didelis išbandymas buvo ir chemijos valstybinis brandos egzaminas, jį laikė 40 abiturientų, iš kurių 5 neišlaikė.

Rusų kalbos egzamine dalyvavo 22, Vokiečių kalbos egzamine – 4 abiturientai. Informacinių technologijų egzaminą pasirinko 15 mokinių.

Šiais metais rajono abiturientai gavo dvigubai daugiau šimtukų – net 8 (pernai buvo 4).

Neišlaikiusiųjų skaičiai ir procentai panašūs į pernykščius: 2012 m. egzaminų neišlaikė 59 abiturientai (12,7%), 2011 m. – 59 abiturientai (12,4%).

Šiemet 100 balų įvertinimus gavo: Vydūno gimnazijos 4 abiturientai (2 – istorijos, 2 – lietuvių kalbos), Šilutės pirmosios gimnazijos 3 abiturientai (2 – anglų kalbos, 1 – istorijos), Vainuto vidurinės mokyklos 1 abiturientas (lietuvių kalbos).
Su pagyrimu vidurinę mokyklą šiemet baigė 28 abiturientai: po 13 Šilutės pirmojoje ir Vydūno gimnazijose, ir po 1 – Kintų ir Vainuto vidurinėse mokyklose.

Šiandien geriausi rajono abiturientai tradiciškai pagerbiami rajono Savivaldybėje. Šiemet išrinktas geriausiųjų dvyliktukas.

Tai Šilutės pirmosios gimnazijos auklėtinės Laima Balčytytė, Kornelija Čepytė, Kamilė Kelpšaitė, Ingrida Kiltinavičiūtė ir Eglė Venckutė, Vydūno gimnaziją baigę Karolina Kaminskaitė, Greta Kazlauskaitė, Aušra Kirjanovaitė, Marius Tautvydas bei Simas Trijonis. Šilutiškių sąrašą papildė vainutiškė Jovita Kybartaitė ir Akvilė Paldauskaitė iš Švėkšnos „Saulės“ gimnazijos.

Plačiau apie geriausiuosius skaitykite kitame „Šilutės naujienų“ numeryje.