Suaugusieji klysta, vaikai stebi

azuoliukas akcija uz svaraKasdien Šilutės lopšelio – darželio „Ąžuoliukas“ ugdytiniai mato, kaip aplinkinių namų gyventojai vedžioja savo augintinius. Nors šalia yra šunų vedžiojimo aikštelė, bet suaugusieji dažnai nepaiso nei ženklo, nei reikalavimų šunų vedžiojimui: šuniukai gamtinius reikalus atlieka tiesiog darželio patvoriuose, čia pat yra kerpami, pasitaikė, kad šeimininkai savo augintinius atvedė ir į vaikų žaidimų aikšteles.

Įstaigoje surengėme akciją „Gyvenkime draugiškai“, skirtą Pasaulinei gyvūnų dienai pažymėti. „Šuniukas – geriausias žmogaus draugas“, „Vedžioki šuniuką, kur stovi azuoliukas akcija uz svara ženkliukas“, „Vedžioji šuniuką – nešiokis maišiuką“ – tokiais šūkiais mažieji ragino suaugusiuosius elgtis tinkamai. Jie piešė plakatus ir išsakė savo mintis, kūrė knygeles apie savo augintinius.

Į svečius atvykęs auklėtojos Vilijos šuo Toris pademonstravo, koks turi būti išauklėtas šuo: jis prižiūrėtas ir mylimas, klauso visų šeimininkės nurodymų.

Mintimis apie gyvūnų globos svarbą, jų gydymą ir priežiūrą, benamius gyvūnėlius pasidalijo Šilutės savivaldybės sanitarijos inspektorė Violeta Baltutienė, Šilutės VMVT veterinarijos gydytojas Vytautas Mockus.

Dijana SUDEIKIENĖ, lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ auklėtoja