Sugrįžta Nacionalinis šienpjovių čempionatas

Į Šilutės rajoną vėl kviečiami atvykti šienavimo dalgiu entuziastai. Liepos 27 d. Nemuno deltos pievose, Rupkalvių kaime ketvirtą kartą vyks Nacionalinis šienpjovių čempionatas. Šiame renginyje susipina azartas ir tradicijos, patirtis ir noras mokytis. Atvykusieji ne tik varžosi su tituluotais geriausiais ir greičiausiais šienpjoviais, bet ir išmoksta šio amato.

Šienpjovių čempionatas. Rupkalvių kaimas, Šilutė.

Vyksta rečiausio giesmininko perimvietėse

„Tiek Lietuvoje, tiek kitose Europos šalyse tokie čempionatai vyksta tose pievose, kur gyvena retas paukštis – meldinė nendrinukė. Taip yra todėl, kad istoriškai tokios teritorijos pasižymėjo itin vešlia žole, buvo žinomos dėl savo turtingų pievų. Šienpjoviai, kurie pievų šienavimui pasitelkia dalgius, ženkliai prisideda prie paukščių įvairovės išsaugojimo. Jie, laiku pastebėję paukščių lizdą, gali jį apeiti ar pabaidyti paukščius, taip juos apsaugodami“, – sako čempionatą organizuojančio Baltijos aplinkos forumo vadovas Žymantas Morkvėnas.

Organizatoriai teigia, jog šis renginys ne tik populiarina kultūrinį paveldą, bet ir atkreipia ūkininkų bei visuomenės dėmesį į nykstančių rūšių apsaugos būtinybę, ūkininkavimo darnoje su gamta naudą.

Rungtį ras ir dalgio nelaikiusieji

Organizatoriai kviečia dalyvauti vyrus ir moteris, nepriklausomai nuo jų amžiaus ar patirties šienavime dalgiu.

Rungtys suskaidytos pagal tris gebėjimų kategorijas – pirmą kartą dalgį laikantiems, kažkada išmokusiems juo naudotis, bet primiršusiems, bei profesionalams. Šiemet naujovė – vidutinio lygio šienpjoviams skirtos varžybos „Nuo stalo prie dalgio“, kad niekada dalgio nelaikę dalyviai galėtų varžytis su sau lygiais, o patirties turintieji dalyvautų kitoje kategorijoje.

Čempionate populiariausios būna pradinukų varžybos. Galite visai nemokėti naudotis dalgiu, bet praėję mokymus „Dalgių varlinyke“ tikrai įgysite pradmenis.

Renginyje profesionalūs šienpjoviai gali varžytis pagrindinėje komandinėje varžybų rungtyje, o vėliau – ir kautis dėl pagrindinių metų šienpjovio ar šienpjovės titulų. Šiemet naujoje rungtyje „Nuo stalo prie dalgio“ rungsis šiek tiek dalgio meistrystę primiršę, o patirties visai neturintieji – tradicinėse „Dalgio debiuto“ varžybose. Visose rungtyse vertinamas tiek greitis, tiek kokybė. Visi norintieji galės išbandyti jėgas ir lėtesnėje dailiojo šienavimo rungtyje, kurioje svarbus tikslumas ir estetinis pajautimas. Renginio kulminacija bus azarto kupinos varžybos „Trimeris prieš dalgį”.

Norintys dalyvauti varžytuvėse kviečiami registruotis užpildant registracijos anketą meldine.lt arba telefonu Nr. +370 614 12911.

Čempionate taip pat bus galimybė įsigyti puikių dalgių, geležčių ar kitų šienpjoviui būtinų atributų.

Organizatorių inf.