Sunkios ligos kankinta juknaitiškė neprarado gyvenimo džiaugsmo

ilgaamze juknaiciaiJuknaičiuose gyvenanti ilgaamžė Bronislava Olkštinienė jaučiasi mylima, vaikų ir anūkų dėmesio apsupta. Rytoj, gruodžio 21-ąją jubiliejų švęsianti moteris sako, kad tai jai teikia didžiausią džiaugsmą, nes svarbiausia laimingoje šeimoje yra meilė ir pagarba vienas kitam.

Garbaus jubiliejaus proga B. Olkštinienę sveikino rajono savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėjas Alvidas Šimelionis, Juknaičių seniūnas Alfredas Gaubys bei seniūnijos socialinio darbo organizatorė Vita Gečienė.
Svečiai džiaugėsi, kad Bronislava yra namiškių prižiūrima, mylima, jai linkėjo geros sveikatos.

„Seniai jus pažįstu. Pragyvenote skausmingą gyvenimą, bet visada buvote linksma, jauna, linkiu ir toliau tokia išlikti“, – linkėjo Juknaičių seniūnas. Ilgaamžė A. Gaubiui taipogi negailėjo gerų žodžių. Ji atsimena, kad seniūnas, eidamas pro šalį visada sustodavo, paklausdavo, kaip sekasi.

Bronislava gimė kaime netoli Skaudvilės, turėjo brolį ir seserį. Ji baigė keturias klases, o būdama 16 metų išmoko siuvėjos amato.

Kitame kaime gyveno jos būsimas vyras Steponas, už kurio ištekėjo būdama 19-os. Dėl vyro darbo jaunai šeimai dažnai tekdavo keisti gyvenamąją vietą, taip keliaudami jie atsikraustė ir į Šilutės rajoną.

Bronislava ir Steponas sulaukė sūnų Jono ir Stepono, dukrų Dalytės ir Birutės. Moteris dirbo mažai, daugiausia rūpinosi gausia šeima, o ir su sunkia liga jai teko kovoti. „Turėjau ligų, kai vaikus auginau visiškai bejėgė buvau. Tinkamus vaistus atitaikė tik po 15 metų. Ir nors būdavo sunku, keldavausi ir eidavaU, būdavau su vaikais“, – nelengvą gyvenimo etapą prisimena ilgaamžė.

Visgi siuvėjos amatas neišdilo, siūti jai patiko, tad radusi medžiagos skiautę gražiais drabužėliais papuošdavo vaikus. Moteriai patiko ir megzti, įveikdavo net sudėtingiausius raštus, o jos mezginiais puošdavosi ne tik šeimos nariai, bet ir juknaitiškiai.

Dabar didžiausią džiaugsmą Bronislavai teikia vaikai, 11 anūkų, 17 proanūkių. Visi jie pasuko dorais gyvenimo keliais. Moteris didžiuojasi, kad jos anūkas Tadas Gečas yra pasaulio jėgos trikovės čempionas.