Suplėšytų suknelių istorijos kvies nesitaikstyti su smurtu

pasiimk mano akisAr žinote, kad Vakarų Lietuvos regione labiausiai artimoje aplinkoje kenčia Šilutės rajono moterys.

Tokį faktą gali patvirtinti Kretingos moterų informacijos ir mokymo centras, į kurį kreipiasi smurtą patyrusios aplinkinių savivaldybių moterys.

Todėl šilutiškiams ypač aktualu su šia problema susipažinti labiau: pamatyti, kaip atrodo skriaudžiamos moterys, sužinoti, už kokias „kaltes“ jos būna mušamos, kiek jos iškenčia, nors visiškai neprivalo kentėti. Atvirkščiai – privalo išmokti apginti savo orumą, nesileisti žeminamos, terirozuojamos, kankinamos, skriaudžiamos.

Apie galimybes gyventi be smurto sužinosite gruodžio 5 d., ketvirtadienį, 17 val. Šilutės kultūros ir pramogų centre vyksiančiame renginyje „Smurtui – NE“, kurį organizuoja Kretingos moterų informacijos ir mokymo centras kartu su partneriais.
Nuo 2012 metų Kretingos moterų informacijos ir mokymo centras atlieka ir Specializuoto pagalbos centro, kuris teikia pagalbą visame Vakarų Lietuvos regione asmenims nukentėjusiems nuo smurto artimoje aplinkoje, funkcijas.

Pasak projektų koordinatorės Marijos Juškienės, centras šešerius metus įgyvendina Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos remiamą projektą „Stabdykime smurto ratą“. Jis vykdomas tuo metu, kai visame pasaulyje vyksta renginiai, skirti kovai su smurtu prieš moteris.

16 dienų – nuo lapkričio 25-osios iki gruodžio 10-osios – pasaulyje vyksta Jungtinių tautų inicijuojama kampanija, skirta kovai su smurtu prieš moteris. Informacinių renginių metu moterys skatinamos priešintis smurtui, nebijoti apie tai kalbėti viešai, rodomi meniniai filmai, organizuojami seminarai, diskusijos ir konferencijos.

Šiais metais kampanija pasiekė Šilutę. Gruodžio 5 d. kretingiškės kartu su partneriais – Šilutės policijos komisariatu, Lietuvos Raudonojo kryžiaus draugijos Šilutės komitetu, Šilutės Soroptimos klubu pakvies į akciją „Suplėšytos suknelės istorijos“ (pamatysite smurtą patyrusių moterų sukneles, išgirsite tikras jų istorijas apie patirtas skriaudas, kurias išgirdo ir užrašė su smurto aukomis dirbančių organizacijų darbuotojai).

Neabejotinai daug prieštaringų jausmų sukels meninis filmas „Pasiimk mano akis“, ispanų režisierės Iciar Bollain sukurta šeimos drama, pelniusi 7 „Goya“ apdovanojimus. Tai itin tikroviškas ir sukrečiantis filmas apie ištvermę, viltį ir kančią aukojant save dėl to, kad kitas pasikeistų.

„Visai visuomenei žinoti būtina, kad Lietuvoje smurtą šeimoje patiria kas trečia moteris, bet tik labai maža dalis nusprendžia su smurtu nesitaikstyti. Psichologinė, ekonominė, fizinė prievarta šiandien tokia dažna ir taip įaugusi į kraują, kad daugelis jos neatpažįsta ir priima kaip normą. Nemažai žmonių vis dar linkę manyti, jog smurto nėra arba kad jis egzistuoja tik skurdžiau gyvenančiose šeimose ar provincijoje“, – sako M.Juškienė ir kviečia visus įsitikinti, kad išeičių yra, kad su smurtu taikstytis negalima.

Renginio programa

17.30-17.35 – Kretingos moterų informacijos ir mokymo centro projektų koordinatorė, Specilizuotos pagalbos centro konsultantė Marija Juškienė pristatys „Suplėšytos suknelės“ istorijas.

17.35-17.50 – Šilutės rajono savivaldybės merės Daivos Žebelienės, Kretingos moterų informacijos ir mokymo centro direktorės Jurgitos Cinskienės sveikinimo žodis.

17.50-18.00 – Šilutės rajono policijos komisariato viršininko Sigito Mikutavičiaus informacija „Apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įstatymo vykdymas Šilutės rajone“.

18.00-18.07 – Šilutės socialinių paslaugų centro direktorės Rasos Jakienės informacija apie pagalbą smurto artimoje aplinkoje aukoms.

18.07-19.30 – meninis filmas „Pasiimk mano akis“.

RENGINYS NEMOKAMAS