„Surink Lietuvą“ pristato turizmo sezono iššūkį

Ar įsivaizduojate koks nuostabus kraštovaizdis atsiveria nuo aukščiausio Nemuno kilpų regioninio parko apžvalgos bokšto?

Ar matėte smegduobėse tyvuliuojančius ežerėlius, kuriuos tarsi iš paukščio skrydžio galima apžvelgti nuo Kirkilų apžvalgos bokšto Biržų regioniniame parke? Į šiuos klausimus galėsite atsakyti, aplankę Lietuvos saugomų teritorijų apžvalgos bokštus – žada „Surink Lietuvą“ komanda.

Ieškantiems iššūkių vasaros atostogoms Lietuvoje, „Surink Lietuvą“ komanda, bendradarbiaudama su Valstybine saugomų teritorijų tarnyba, kuruojančia mūsų krašto nacionalinius ir regioninius parkus, pristato savarankiško keliavimo rinkinį – „Surink Lietuvą. Apžvalgos bokštai“.

Rinkinyje išskirtinio dizaino Lietuvos žemėlapis su apžvalgos bokštų koordinatėmis ir trumpais aprašymais, 22 apžvalgos bokštų ir 60 Lietuvos floros ir faunos lipdukų. Šio rinkinio turėtojai ne tik galės aplankyti apžvalgos bokštus, pasigerėti unikaliais saugomų teritorijų kraštovaizdžiais, bet ir susipažinti su mūsų krašto biologine įvairove, pažins saugomų teritorijų lobius.

„Saugomos teritorijos – gražiausios mūsų krašto vietos, – primena Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos atstovė Diana Rakauskaitė. – Apžvalgos bokštai buvo statomi tam, kad lankytojai galėtų suvokti unikalų bei mozaikišką Lietuvos kraštovaizdį – upių ir upelių kilpinėjimus, slėnius ir aukštumas, ežerų virtines ir miškų masyvus. Kviečiame ne tik aplankyti nacionalinių ir regioninių parkų apžvalgos bokštus, bet pasidomėti ir kitomis saugomų teritorijų vertybėmis.“

Pristatant keliavimo rinkinį ir saugomas teritorijas planuojama informacinė kompanija „Surink Lietuvą“ socialiniuose tinkluose. Dalis surinktų lėšų bus skirta būtent saugomoms teritorijoms.

„Dar vieną keliavimo iššūkį sukūrėme, nes vis kažko naujo prašė mūsų keliautojai, kurie jau „surinko“ Lietuvą. Tad apžvalgos bokštus pasirinkom, kaip priemonę pritraukti keliautojus į saugomas teritorijas, kadangi Lietuvoje nėra kalnų, tai bent koks žvilgsnis iš aukštesnės vietos lietuvius traukia. Kviesdami aplankyti bokštus sugalvojome, kad keliautojai gali ne tik pasižvalgyti iš aukščiau, bet pabandyti surasti ir kitus saugomų teritorijų lobius, kuriuos pavertėme spalvotais lipdukais. Tikimės, kad šis mažas rinkinys leis keliautojams atverti dideles pažinimo į gamtą duris, – sakė „Surink Lietuvą“ autorė Lina Baublienė.

Projektas, kuris skatina keliauti ir pažinti visą Lietuvą bei kaip to įrodymą surinkti Lietuvos magnetukų žemėlapį, vyksta nuo 2018 m. Magnetėlius galima įsigyti ir e-parduotuvėje, savo lokaciją pasižymint GPS pagalba, tai palengvina keliautojų, mėgstančių lankytis gamtoje, galimybes „surinkti“ visą Lietuvą. Projektas siūlo ir stalo žaidimus, o savo socialinių tinklų sekėjus džiugina vis naujais Lietuvos atradimais ir maršrutais.