Susiliejusiuose Šilutės medicinos centruose – nauja gydytoja

Šilutės medicinos centro „Puriena“ gydytojų komandą papildė nauja narė – kovo 15 d. dirbti čia pradėjo šeimos gydytoja Jurgita Žiemienė.

Grįžo pas savo pacientus

Gydytoja Šilutėje yra dirbusi ir ankščiau, dar prieš susijungiant dviem medicinos centrams. 9 metus J. Žiemienė dirbo medicinos centre „Puriena“ ir taip pat konsultavo Saugų seniūnijos gyventojus. Tuomet jai teko palikti darbo vietą Šilutėje ir penkerius metus tęsti šeimos gydytojos darbą Klaipėdoje.

Po kelių metų pertraukos gydytoja grįžo pas savo pacientus Saugų seniūnijoje, bet neapleido ir darbo Klaipėdoje. Dabar savo naujų ir jau pažįstamų pacientų gydytoja laukia Lietuvininkų g. 23 (Gudobelių al. 2).

Pasirinko šeimos gydymo sritį

J. Žiemienė 2009 m. baigė Kauno medicinos universitetą. Gydytoja kilusi iš Alytaus, tačiau baigusi studijas sulaukė medicinos centro „Puriena“ pasiūlymo atvykti į Šilutę. J. Žiemienei šis kraštas jau buvo pažįstamas, tad gydytoja nedvejodama sutiko su pasiūlymu.

Kaune studijavusi ir beveik 10-metį pamario krašte dirbusi gydytoja išskiria kelias pamariškiams būdingas ligas: sąnarių ir kvėpavimo takų. Kvėpavimo takų ligos ypač kamuoja vaikus. Pasak gydytojos, šios ligos būdingos šilutiškiams dėl drėgnesnio oro.

Medikė pasakoja, jog dar studijuodama svarstė galimybę dirbti ir kitose medicinos srityse. Tačiau galutinis pasirinkimas buvo šeimos gydymo kryptis. Pasak J. Žiemienės, ši medicinos sritis yra labai plati, šeimos gydytojas turi galimybę bendrauti su įvairiais žmonėmis ir jų šeimomis, konsultuoti dėl skirtingų ligų, todėl kartu ir pats tobulėti. Šeimos gydytojo darbe ji neįžvelgia monotonijos, anot jos, konsultuoti pacientus ir bendrauti su žmonėmis – didžiausias šio darbo privalumas.

J. Žiemienė pasakoja, kad grįžti į Šilutę ją paskatino jos buvę pacientai ir „Purienos“ vadovai. Gydytoja džiaugiasi, kad neseniai susijungė du medicinos centrai – „Puriena“ ir Šeimos gydytojų centras, nes didžiąją dalį darbo praktikos po studijų ji įgavo medicinos centre „Puriena“. Tad medicinos centrams susijungus priimti sprendimą grįžti į Šilutę dirbti buvo lengviau.

Šeimos gydytoja pataria pamario gyventojams profilaktiškai tikrinti savo sveikatą bent jau kartą per metus. Kadangi J. Žiemienės praktikoje yra buvę situacijų, kai pacientai atvyksta jau ligai toli pažengus, kuomet gydymas yra žymiai sudėtingesnis, o sveikstama daug lėčiau.

Korespondentė, interneto svetainės administratorė.