Susitikimas su vaikų rašytoju

Tomas Dirgėla – ambicingas jaunas vaikų rašytojas, kurio susitikimas F. Bajoraičio bibliotekoje vyko su detektyvo, nuotykių, lenktynių, repo elementais. Susitikime dalyvavo Žibų pradinės ir M. Jankaus pagrindinės mokyklų ketvirtokai su mokytojomis Rasa Jankauskiene ir Violeta Lukočiene.

Susitikti su rašytoju atėjo dviejų Šilutės mokyklų ketvirtokai.

T. Dirgėla nuo trečios klasės žinojo, kad ateityje rinksis rašytojo kelią. Pokalbių metu jis yra minėjęs, jog kai sykį susitiko dvi jo pusės – Meilė kūrybai ir Meilė vaikams – nebeliko nieko kito, kaip tik imti ir rašyti mažiesiems.

Rašytojas pristatė savo kūrybą, pripildytą nuotykių, neleidžiančią nuobodžiauti ne tik vaikams, bet ir suaugusiems. Daug po Lietuvą keliaujantis autorius sako, kad kurti vaikams – atsakinga, nes taip ugdomas būsimasis skaitytojas.

Knygą „Apie raganą Šiokiątokią“ Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros organizacijos Lietuvos skyrius pripažino reikšmingiausiu 2014 m. debiutu, o šiemet ji pateko į „Metų knygos rinkimų‘2015“ vaikų knygų penketuką ir buvo nominuota. Knygoje rašoma: „Vaikų būna šiokių, būna ir tokių, bet raganos Šiokiostokios vaikai yra ir šiokie, ir tokie. Su savo vaikiškomis bėdomis bėdelėmis, su savo norais noreliais jie keliauja per knygos puslapius ir bando įveikti save – per daug nenorėti, per daug nebijoti, o kartais pagelbėti kitiems. Kur dar pikta laumė, sugadinanti visą gražią istoriją!“

Jau pasirodė nauja T. Dirgėlos knyga apie kunigaikštį Vytautą, kuris atvyksta į šiuos laikus ieškoti savo dingusios karūnos. Autorius mano, kad linksmas turinys labiau sudomins vaikus skaityti apie praėjusių laikų istoriją. Renginio metu vaikai pelnė apdovanojimus kuriant gražiausią karūną.