„Šusties“ medžiotojai paminėjo būrelio 60-metį

Šeštadienį solidžią – 60-ies metų sukaktį paminėjo medžiotojų klubo „Šustis“ nariai.

Būrelio veteranams įteikti Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos 100-mečio ženkleliai.

Į Žemaičių Naumiesčio seniūnijos Makių kaime esančią savo būstinę kartu su savo šeimomis susirinkę medžiokliai prisiminė bendrystės pradžią, pasveikino veteranus, dalyvavo įvairiose sportinėse rungtyse.

Vyrai pasitikrino jėgas įvairiose sportinėse rungtyse.

Jau 9 metus „Šusties“ medžiotojams vadovaujantis Vytautas Petrošius pasakoja, kad būrelio pradžia buvo 1962-ųjų gegužę. Tuomet būrelis vienijo vos 17 medžioklės mėgėjų, o jiems vadovauti ėmėsi Vytautas Freitakas, vėliau jį pakeitė Stasys Paulauskas, Antanas Degutis. Pats Vytautas pirmininko postą paveldėjo iš ilgamečio kolegos Rimanto Dobilinsko.

Šiuo metu būrelis vienija 57 medžioklės mėgėjus, keliolika iš jų – jau veteranai. Jiems renginio metu įteikti Medžiotojų ir žvejų draugijos 100-mečio ženkleliai.

V. Petrošius pasakoja, jog šiuo metu „Šusties“ medžioklės plotai siekia beveik 15 000 hektarų. Kiekvienos medžioklės metu, pasak pirmininko, sumedžiojama po keliasdešimt ančių, maždaug tiek pat lapių, apie 10 mangutų, po kelias dešimtis bebrų ir stirnų, apie 40 šernų.

Tiesa yra tokia, kad nemenka visuomenės dalis medžiotojus vis dar vadina gyvosios gamtos ir gyvūnų žudikais. Su tokiu požiūriu sako neretai susiduriantys ir „Šusties“ nariai. Tačiau tikrai ne visi žino, jog kaip tik medžiotojai yra ir tikrieji gamtos bičiuliai, miško gyvūnus gelbstintys užklupus šalčiams.

Štai V. Petrošius pasakoja, jog kiekvienas „Šusties“ narys kasmet miško gyvūnijos gelbėjimui skiria 230 eurų. Iš viso susidaro poros tūkstančių eurų suma. Už šiuos pinigus iš ūkininkų perkami cukriniai runkeliai, šienainis, neretai praturtintas ir priedais, grūdai, kiti pašarai. Jie gabenami į mišką, nes visi būrelio nariai turi ir jiems paskirtus plotus.

Be to, medžiotojai yra sugavę ir ne vieną brakonierių. Jubiliejaus renginyje dalyvavo ir keletas svečių. Šilutės medžiotojų ir žvejų draugijos vadovė Nijolė Endrikaitienė būrelio nariams linkėjo, kad visos jų medžioklės būtų be nemalonių įvykių, kad niekada neįvyktų nelaimingų atsitikimų. Žemaičių Naumiesčio klebonas Stanislovas Anužis, kuris taip pat yra šio būrelio narys, ne tik sveikino, bet tuo pačiu pašventino ir medžiotojų pavėsinę. Į renginį atvyko ir Žemaičių Naumiesčio bei Šilutės seniūnai Virginijus Stasiulis ir Raimondas Steponkus, aplinkinių būrelių pirmininkai.

Medžiokliai su šeimomis smagiai leido laiką, rungdamiesi įvairiose sportinėse rungtyse pasitikrino savo jėgas, ištvermę ir rankos taiklumą.