Sutvarkyta siena Rusnėje – gražu, saugo šilumą ir gyvybes

BUSTASRusnės Donelaičio g. 7 namo gyventojai džiaugiasi suremontuota savojo daugiabučio siena: namas dabar taupo šilumą, yra gražesnis ir saugesnis – nuo sienos nebekrenta plytgaliai ir nebekelia pavojaus pro šalį einantiems žmonėms.

Gyventojams jau įsiskaudėjusios problemos sprendimą organizavo UAB „Šilutės būstas“: padėjo išsirinkti geriausius statybininkus, o remonto išlaidas leido išsimokėti per vienerius metus.

Dar prieš porą savaičių Donelaičio g. 7 namo gyventojai ir dar kelių daugiabučių namų kaimynai, eidami pro vakarinę namo sieną link miestelio tvartų, rizikavo savo gyvybe. Palei taką stovinčio 3 aukštų pastato siena, sumūryta iš sovietmečio laikais gamintų nekokybiškų raudonų plytų, kėlė grėsmę. Vėjo, lietaus ir šalčio ištrupinti plytgaliai iš kelių metrų aukščio krito žemėn po kiekvienos audros.

Be to, ši siena, galima sakyti, buvo kiaura – visai nelaikė šilumos. Todėl šalo ne tik šio daugiabučio namo galo gyventojai, bet ir kiti kaimynai, susieti viena centrinio šildymo sistema.

Donelaičio g. 7 namo gyventojai nėra subūrę bendrijos, tačiau akivaizdu, kad jiems jos ir nereikia. Jie turi aktyvius kaimynus – pripažintus savo namo reikalų įgaliotinius: Vaclovą Oltriką, Algį Rimkų bei Ireną Žilinskienę, kurie puikiausiai tvarko bendrus namo priežiūros reikalus. Namo šeimininkai yra patenkinti savo partnerių – UAB „Šilutės būstas“ paslaugomis ir minėtos bendrovės vadybininkės Ritos Šulcienės darbu.

Nuo gyventojų apsisprendimo, kad būtina sutvarkyti irstančią sieną, užtruko tik tris savaites ir visi darbai buvo baigti. V.Oltrikas džiaugėsi, kad pastato šiltinimo ir skardinimo darbus statybininkams pavyko atlikti sausai – tomis dienomis nelijo. A.Rimkus, kuris labiausiai domėjosi atliekamų darbų kokybe, sakė, kad statybininkams jokių priekaištų neturi – jie atsižvelgė į kiekvieną pastabą.

Vadybininkė R.Šulcienė namo atstovus dar kartą informavo, kad jų pageidavimą apšiltinti ir apskardinti sieną UAB „Kestartis“ įvykdė už 26 tūkst. litų. 6 tūkst. Lt namo gyventojai turėjo sukaupę mokėdami namo priežiūros mokesčius, likusią dalį  statybininkams įsipareigojo apmokėti „Šilutės būstas“.

Skolos dalis bus padalinta lygiomis dalimis butų šeimininkams, kurie su „Šilutės būstu“ galės atsiskaityti per vienerius metus.

UAB „Šilutės būstas“ direktorius Aleksas Kvederis „Šilutės naujienoms“ sakė, kad ne tik Rusnėje, bet ir Šilutėje bei visose seniūnijose yra yrančių pastatų, kuriais būtina kuo greičiau pasirūpinti. Anot A.Kvederio, savo namo sieną sutvarkę rusniškiai gerai supranta, kad tokiu darbu jie ne tik pagražino ir apšiltino savo namą, bet ir padidino savo nekilnojamojo turto vertę.