Suvirinimo aparatai: optimalus kokybės ir kainos sąntykis

 

suvirinimo-aparatai-1Kas yra suvirinimas? Tai toks technologinis procesas, kurio metu išgaunamas neišardomas sujungimas. Suvirinimo darbai dažni ne tik pramonėje, bet ir namų ūkyje. Dažniausiai suvirinimo aparatai įsigyjami pagal planuojamų darbų pobūdį ir sudėtingumą. Neturinčiam patirties lengva suklysti, nes pasiūla didelė, o informacija ne visada būna aiški ir suprantama. Taigi, ką reikia žinoti norintiems įsigyti suvirinimo aparatą?

Dažnai renkantis suvirinimo apparatus, labiausiai dėmesys kreipiamas į kainą. Tai ypač būdinga pradedantiems ir neturintiems patirties šioje srityje pirkėjams. Ne ką mažiau svarbūs ir kiti aspektai: kokie bus suvirinami metalai ir kokio svorio, kokios darbo apimtys,  sąlygos ir terminai. Jeigu aparatas įgyjamas pramoniniams darbams, tuomet efektyvi ir kokybiška įranga sutaupys jūsų laiką, sunaudotos elektros energijos resursus ir  lėšas, skirtas papildomos darbo jėgos samdymui. Toks suvirinimo aparatas atsipirk per gana trumpą laiką.

Labai svarbi kokybiškų suvirinimo aparatų savybė  – galimybė apsaugoti dirbantį asmenį nuo nutrenkimo elektros srove. Daugelis suvirinimo įrenginių turi VRD funkciją, kuri atjungia įtampą per kelias milisekundes pasibaigus suvirinimo procesui ir palieka saugią 11-os voltų įtampą. Šie suvirinimo aparatų privalumai ypač aktualūs dirbant padidinto drėgnumo patalpose.

Suvirinimo aparatą pradėkite rinktis nuo suvirinimo būdo. Suvirinimo būdai yra skirstomi pagal suvirinimo lanko šaltinį. Šiuo metu populiariausi yra elektrolankinio suvirinimo būdai. Pagal šiuos būdus skirstomi ir suvirinimo aparatai. Gamintojų teigimu patys moderniausi ir kokybiškiausi – aparatai skirti virinti elektrodais MMA metodu ir TIG nelydžiu elektrodu. Dirbant tokiais suvirinimo aparatai, puikiai dera pritaikymo galimybės su geromis darbo sąlygomis:

  • įrenginys skirtas įvairiems suvirinimo darbams atlikti,
  • pritaikytas dirbti vienoje vietoje, darbui su visais elektrodais(ir dengtais celiuliozės glaistu),
  • platus suvirinimo srovės diapazonas ir puikus darbinis ciklas,
  • paprasta elektros jungtis,
  • TIG(volframiniu nelydžiu elektrodu) suvirinimo galimybė.

Kad ir kokio prekės ženklo suvirino aparatą išsirinksite, įsitikinkite jog jis turi visas paminėtas fukcijas. Tik tuomet galėsite našiai ir saugiai atlikti suvirinimo darbus.