Sužaliuos 260 hektarų miškų

misko sodinimas autLoreta Skirbutiene225 hektarai atkurtų ir 34 hektarai naujai įveistų – tiek teritorijų šį pavasarį mišku užsodino Šilutės urėdijos darbuotojai.
Miškininkai džiaugiasi, kad šiemet pavasaris buvo ypač tinkamas sodinti mišką – nebuvo sausrų, buvo gana vėsu ir pakako drėgmės. Todėl jie gali tikėtis, jog prigis didžioji dalis sodinukų.

Miško sodinimo darbus miškininkai pradeda kovo mėnesį, kai tik iš žemės išeina įšalas ir galima įvažiuoti į miškus. Dirba ne tik patys, bet jiems talkina ir rangovai, moksleiviai, pagal viešųjų darbų programą dirbantys bedarbiai.

Šilutės urėdijos vyr. miškininkas Viktoras Aužbikavičius sako, jog didžiausias plotas miško šiemet atkurtas Stemplių girininkijoje – čia po kelerių metų iš naujo medeliai sužaliuos 33,8 ha plote. Mažai atsilieka Žemaičių Naumiesčio girininkija, kurios miškuose atkurta 34,3 ha miško, Pagėgių girininkijoje – 27,7 ha, Žemaitkiemio – 24,7 ha. Dar po 22 ha miško atkurta Vainuto ir Šilutės girininkijose.

Naujų miško plotų daugiausia įveista Pagėgių girininkijoje – 32,5 ha, 1,3 ha plantacinių tuopų želdinių sužaliuos Stemplių girininkijoje.

Daugiausia pasodinta spygliuočių – eglės ir pušies sodinukų, nemažai beržų, paprastųjų ąžuolų ir mažalapių liepų.

Apžiūrėję praėjusį pavasarį užsodintus miško plotus, miškininkai taip pat nenuliūdo: anot V.Aužbikavičiaus, jau dabar matyti, kad prigijo didžioji dauguma sodinukų, iš naujo reikėjo atsodinti tik nedidelę jų dalį. Rudenį žadama atlikti šiemet pasodintų plotų apskaitą, o tie medeliai, kurie neprigis, bus atsodinti kitą pavasarį.

Urėdijos specialistai ir šiemet teikė paraišką Nacionalinei mokėjimų agentūrai ir 33,8 ha miško sodinimo darbams tikisi gauti Europos Sąjungos struktūrinių fondų paramą. Tokias paraiškas šilutiškiai jau teikė 4 metus ir ji mūsų miškininkams buvo skiriama. „Tikimės, kad ir šiemet bus patenkinti visų paraiškas teikusiųjų poreikiai“, – sako V.Aužbikavičius.

Jau baigiami darbai ir Norkaičių medelyne, kur auginama visa sodinamoji medžiaga. Šiame medelyne užauginamais sodinukais miškininkai visiškai patenkina mūsų urėdijos poreikius ir dar jų parduoda privačių miškų savininkams, veisiantiems mišką.