Sužibo viltis per 2 metus turėti rekonstruotą stadioną: pasirašyta sutartis dėl projektavimo

Šią savaitę Šilutę apskriejo ypač gera naujiena – pirmadienį iš mirties taško pajudėjo Šilutės miesto stadiono rekonstrukcijos reikalai. Šilutės rajono savivaldybės administracija pranešė, kad pasirašė sutartį su Centrine projektų valdymo agentūra dėl projekto „Šilutės miesto stadiono infrastruktūros gerinimas“ finansavimo. Rajono sporto pasaulio atstovai tikisi, kad bent jau per porą metų turėsime atnaujintą miesto stadioną.

Projekto vertė – arti milijono

Projektas buvo pateiktas pagal gautą kvietimą „2022 metų kvietimas teikti paraiškas sporto rėmimo fondo lėšoms gauti sporto projektams, skirtiems esamų sporto paskirties pastatų arba sporto paskirties inžinerinių statinių plėtrai, priežiūrai ir remontui“.

Bendra projekto vertė sieks 722 613,38 euro, 450 000 eurų bus finansuojama iš Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos, Sporto rėmimo fondo bei 272 613,38 euro – iš Šilutės rajono savivaldybės biudžeto.

Projekto tikslas –  atnaujinti Šilutės miesto stadiono bėgimo taką su lengvosios atletikos sektoriais ir pastatyti naują tribūna žiūrovams.

Projekto įgyvendinimo metu numatoma atnaujinti bėgimo taką, lengvosios atletikos sektorius (rutulio stūmimo/disko metimo, šuolio į tolį/aukštį/su kartimi, ieties metimo), įrengti naują tribūną žiūrovams. Atnaujinus miesto stadiono infrastruktūrą, bus sudarytos palankesnės sąlygos sportuoti vaikams, jaunimui, visai Šilutės miesto bendruomenei. Projekto įgyvendinimas prisidės prie  sveikos gyvensenos populiarinimo, sportinių užsiėmimų prieinamumo, aktyvaus laisvalaikio praleidimo.

LFF net uždraudė varžybas

Išties daugybę gražių pergalių menantis Šilutės stadionas jau daug metų yra itin apverktinos būklės. Jokios kritikos nebeatlaiko ir visus šilutiškius jau seniai piktina sirgalių tribūnų vaizdai. Kėdės ne tik nuolaužomis virtusios, bet dar ir purvo sluoksniu padengtos, aplink mėtosi krūvos šiukšlių, apgailėtinos būklės ir dušinės bei persirengimo kambariai.

Tad nieko nuostabaus, kad prieš kelis metus Šilutėje apsilankiusi akredituota LFF komisija priėmė sprendimą uždrausti čia bet kokio lygio rungtynes. O nebe pirmus metus apie šią miesto vietą rašomi straipsniai nuolat iššaukia šilutiškių pasipiktinimo bangas.

Ne kartą mūsų stadionas yra tapęs net pajuokos objektu socialiniuose tinkluose. Po vaizdų, kaip futbolininkai murkdosi purve, buvo galima pamatyti komentarų, kad mūsų stadionas tiktų tik karvėms ganyti…

„Tikimės, kad stadiono infrastruktūros atnaujinimo darbai prasidės jau netrukus, ir tiek stadione besilankantiems žiūrovams, tiek žaidėjams bus sukurtos saugios, higieniškos bei šiuolaikiškos sąlygos, leisiančios mėgautis futbolo teikiamu džiaugsmu bei atmosfera“, – dar 2020-aisiais „Šilutės naujienoms“ komentavo LFF atstovai.

Sužibo viltis

Viešosios įstaigos „Šilutės sportas“, kuri kartu su Savivaldybe teikė paraišką ŠMSM, direktorius Dainius Gricevičius neneigia – tai tikrai labai džiugi žinia ne tik sporto bendruomenei – visiems šilutiškiams taip pat. Pasak D. Gricevičiaus, jis pats dar prisimena tokius pažadus ir viltis dėl stadiono atnaujinimo dar nuo tų laikų, kai Lietuvoje cirkuliavo litas…

Per tą laiką nutekėjo daug vandens, buvo naujų bandymų „įšokti“ į finansavimo traukinį, naujų vilčių ir jų žlugimo. Šįkart, pasak D. Gricevičiaus, tikimasi, kad bent jau per porą artimiausių metų centrinės mūsų miesto stadiono dalies atnaujinimas bus įgyvendintas.

Tiesa, ir D. Gricevičius, ir meras Vytautas Laurinaitis neneigia, jog projektui įsibėgėjus gali atsirasti papildomų darbų poreikis, tad ir minėtos sumos gali neužtekti. Tuomet tektų ieškoti papildomų lėšų.