Šv. Agotos, Duonos dienos, paminėjimas Juknaičių pagrindinėje mokykloje

Jurginiu piemenukai Jau antrus metus Juknaičių pagrindinės mokyklos mokiniai pamini šv. Agotos,  Duonos dieną. Praėjusiais metais kalbėjome apie duonos reikšmę ir vietą mūsų kasdieniniame gyvenime, o šiemet atskleidėme, kaip duona buvo naudojama įvairiose lietuvių tautos apeigose.piemenuk ratelis

Ikimokyklinių grupių vaikai nupiešė visą ,,Duonos kelią“ ir papuošė mūsų šventės įžangą gražiomis eilėmis apie duonelę. Pradinių klasių mokiniai pasakojo, vaidino, šoko, dainavo ir  parodė, kaip duona buvo naudojama Jurginių, vardynų ir Joninių apeigose bei kaip duona paminima įvairiuose lietuvių prietaruose. Penktokai parodė inscenizaciją apie duonos vietą ant Kūčių ir Kalėdų stalo, o aštuntokai – kaip duoną panaudoti liaudies medicinoje. Kokiais  būdais  duona per Užgavėnes pagreitina pavasario atėjimą, papasakojo ir duonos patiekalu pavaišino šeštos klasės mokiniai. Septintokai vaizdingai pasakojo apie duoną rugiapjūtės apeigose. Šventę vainikavo devintos klasės mokinių inscenizuotos vestuvės, kur visa ,,vestuvių svita su jaunaisiais ir piršliu“ atliko apeigas su duona.

Šventės metu intarpus užpildė mokyklos folklorinio ansamblio ,,Skalviai“ (vad. R. Gailiuvienė) atliekamos dainos apie duoną ir liaudies rateliai bei mokytojų R. Gailiuvienės ir M. Žadeikienės pasakojimai apie duonos vietą įvairiose liaudies apeigose ir  žmogaus gyvenime.