Vasario 13-ąją Rūmų nariai tradicinės šventės metu minės Tarptautinę odontologijos dieną, o nuotoliniame renginyje bus paskelbta 2020 m. šv. Apolonijos nominacija. Ji bus skirta gyd. odontologei ortopedei Danguolei Sutkaitienei.

Šv. Apolonijos nominacijos 2020 laureatė – šilutiškė D. Sutkaitienė

2020 m. 85 metų jubiliejų šventusi D. Sutkaitienė jau nebepraktikuoja odontologinės veiklos, tačiau ją vykdė daugiau nei 60 metų, o Odontologų rūmų nariams priklausė iki 2015 m.

D. Sutkaitienė gerai žinoma ir itin gerbiama Šilutės r. ir viso pajūrio krašto kolegų. Profesionalią gyd. odontologės veiklą pradėjo dar 1959 m., vos po poros metų tapo Šilutės r. vyr. odontologe. Ji buvo atsakinga už studentų profesinį ugdymą ir mokymą, išugdė daug gerbiamų gyd. odontologų.
D. Sutkaitienė aktyviai kėlė savo profesinę kvalifikaciją Lietuvos ir tuometinės Sovietų Sąjungos universitetuose, ji ne kartą buvo skatinta ir apdovanota aukščiausio lygio apdovanojimais už profesinę veiklą bei organizacinius gebėjimus. 1976 m. jai suteikta tuometinė pirma gyd. stomatologo kategorija.

1990 m. D. Sutkaitienė įsteigė pirmąjį privatų odontologijos kabinetą Šilutėje, jame daugiau kaip 25 m. sėkmingai teikė dantų gydymo ir protezavimo paslaugas Šilutės r. pacientams. Kai kurie pacientai dar ir dabar teiraujasi, ar galėtų būti gydomi šios specialistės.

D. Sutkaitienė pasižymėjo aktyvia labdaringa veikla, nepasiturinčius asmenis gydė nemokamai, savo lėšomis. Net ir būdama jau garbingo amžiaus, buvo aktyvi visuomenininkė, daug metų rėmė ir globojo Saugų vaikų namus.

Primename, kad dėl epidemiologinės situacijos šalyje Tarptautinės odontologijos dienos šventė vyks nuotoliniu būdu. Vasario 13 d. bus transliuojamos ne tik šv. Mišios, bet ir specialus šiai šventei skirtas filmas.