Svečiai iš Zelenogradsko mokyklos lankėsi Šilutės pirmojoje gimnazijoje

Gimnazijos vadovai ir svečiai apsikeitė dovanomis. / Šilutės pirmosios gimnazijos nuotr.Šilutės pirmojoje gimnazijoje lankosi svečiai iš Zelenogradsko „Kranto“ vidurinės mokyklos.

Zelenogradsko „Kranto ” vidurinėje mokykloje mokosi 870 1-11 klasių mokinių, dirba 62 mokytojai. Šios mokyklos direktorė su 8 mokytojų delegacija apžiūrėjo pirmąją gimnaziją, dalyvavo srautinėje pamokoje pirmokams.

Pristatydama savo mokyklą viešnia įdomiai pasakojo apie naujos mokyklos erdves, bendruomenę, projektus, perspektyvas. Besikalbėdami mokytojai rado daug panašumų ir skirtumų.

Pavyzdžiui, svečių mokykloje mokosi vaikai nuo 1 iki 11 klasės. Šiuolaikiškoje aplinkoje įrengtos žaidimų aikštelės mažiesiems, kelios sporto salės, baseinas, chemijos ir fizikos laboratorijos, choreografijos salės, automobilizmo klasė, popieriaus perdirbimo gamyklėlė, nedidelis  kino teatras. Kadangi mokykla nauja, tai kiekvienoje klasėje mokytojas turi savo kompiuterį, kopijavimo ir spausdinimo aparatą.

Be jokios abejonės, didžiausias dėmesys skiriamas mokymo turiniui ir kokybei. Dėl to daug dėmesio skiriama mokymo priemonėms, aplinkai. Spalvingi ir mobilūs pradinių klasių suolai, patrauklios laboratorijos – viskas kuriama, kad mokiniui būtų gera mokykloje. Po pamokų galima užsiimti mėgiama veikla – gilinti žinias ar aktyviai bendrauti su bendraamžiais.

Mokykloje kiekviena klasė turi savo aprangą su atributika – tai panašu į Šilutės pirmosios gimnazijos uniformą. Taip pat keičiamas apavas.

Mokykla bendradarbiauja su vokiečiais ir vykdo mainų projektus, taip pat vykdomi ir individualūs mokinių mainai, kai norintis gilinti vokiečių kalbos žinias gali gyventi metus Vokietijoje.

Planuojama mokyti ir lietuvių kalbos, kadangi yra pageidaujančių ir besidominčių.

Dar daug įdomių dalykų papasakojo „Kranto” mokyklos direktorė. Gimnazijos administracija pasirašė bendradarbiavimo sutartį ir artimiausiu metu planuoja atsakomąjį vizitą.