Švedų dėka Giruliuose nemokamai stovyklaus dešimt rajono vaikų

stovykla giruliuoseŠeštadienį į Giruliuose esančią stovyklą „Pasaka“ išvyko 10 vaikų iš Šilutės ir kitų rajono vietovių, kurių poilsį visiškai finansuoja Švedijos Ljungby miesto bendruomenė, susibūrusi į Ljungby – Šilutės miestų bendradarbiavimo draugiją.

Šilutės – Ljungby bendradarbiavimo draugija gyvuoja jau ketvirtį amžiaus, ir kone pusę to laiko švedai teikia kasmetinę pagalbą nepasiturinčioms mūsų rajono šeimoms. Be kasmetinių labdaros siuntų, jie dar ir kasmet finansuoja šilutiškių vaikų vasaros poilsį.

Iki šiol daug metų vaikai būdavo vežami atostogauti į „Vėtrungės“ poilsiavietę Kintuose, ant Kuršių marių kranto. Švedai ne tik pasirūpindavo jaunųjų šilutiškių nuvežimu, bet ir nupirkdavo jiems reikalingas priemones, aprangą, padengdavo įvairių ekskursijų ir stovyklų uždarymo renginių išlaidas. Be to, jie patys atvažiuodavo pasižiūrėti, kaip stovyklautojams sekasi, kaip panaudoti jų suaukoti pinigai.

Šilutės – Ljungby draugijos pirmininkas Alvidas Šimelionis suskaičiavo, jog per tą laiką už švedų pinigus po 10 dienų stovyklose ilsėjosi daugybė mūsų rajono vaikų, mat pirmaisiais metais į stovyklas jų būdavo išvežama net po pusantro šimto.
Be to, ši draugija jau keleri metai remia gabius, bet sąlygų įgyti profesiją neturinčius mūsų rajono moksleivius ir studentus – tam tikra suma prisideda prie jų mokslų išlaidų.

Pernai tokia parama skirta vienai Saugų vaikų globos namų auklėtinei.

Bet šiemet Kintų poilsiavietė durų stovyklautojams jau nebeatvėrė, tad Šilutės – Ljungby draugijos nariams teko ieškoti kitų vietų mūsų rajono vaikų poilsiui. Pasirinkta Girulių poilsiavietė.

A.Šimelionis pasakojo, jog anksčiau šią draugijos iniciatyvą iš dalies finansavo įvairūs Švedijos fondai, bet pastaruoju metu tokia veikla iš projektinių lėšų nebefinansuojama. Todėl mūsų miesto bičiuliai švedai paramą Šilutės krašto vaikams – 2000 eurų – suaukojo iš asmeninių lėšų, tam panaudojo nario mokesčio pinigus.

Už atsiųstus pinigus nupirkta 10 kelialapių po 200 eurų 10-čiai dienų. Stovyklai atrinkti vaikai iš sunkiai gyvenančių Šilutės bei kelių seniūnijų šeimų, taip pat keli Saugų vaikų globos namų bei Onutės Jogienės šeimynos globotiniai.

Šventiškai pasipuošę šeštadienį kelionei atvyko O.Jogienės šeimynos globotiniai Gabrielė, Simona, Paulina ir Giedrius, juos į stovyklą lydėjo šeimynos socialinė darbuotoja Sandra Birbalienė. Kartu su jais išvažiavo ir Gabija bei Egidijus.
Vaikų nuvežimu pasirūpino rajono Savivaldybė ir Saugų vaikų globos namai.

Šilutės – Ljungby draugijos nariams yra išsiųstas kvietimas dalyvauti rugsėjo 5 d. vyksiančiame Žuvienės virimo čempionate.