Švedus sužavėjo „Lūgnė“, šilutiškius – Ljungby

ljungby silutiskiu delegacijaŠvedijoje paminėtas Šilutės ir Ljungby miestų partnerystės 20-metis

28 žmonių delegacija iš Šilutės rajono dalyvavo 4 dienų viešnagėje Švedijos Ljungby mieste ir šio miesto šventėje. Šioje viešnagėje paminėtas šilutiškių draugystės su Ljungby miestu dvidešimtmetis.

Į svečius pas bičiulius Švedijoje vyko Ljungby – Šilutės miestų bendradarbiavimo draugijos 10 narių, 12 pramoginių šokių kolektyvo „Lūgnė“ šokėjų su vadove Asta Maigiene, vaikų stovyklos „Vėtrungė“ Kintuose organizatoriai pedagogai Edmundas ir Rūta Čiuželiai bei rajono merė Daiva Žebelienė ir Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Vygantas Kamarauskas.

Remia švietimo ir socialines įstaigas

Šilutės – Ljungby draugijos pirmininkas Alvidas Šimelionis „Šilutės naujienoms“ pasakojo, kad du dešimtmečius vyksta nuolatinis bendravimas su švedų partneriais, kasmet keičiamasi delegacijomis.

Partnerystė naudinga ne vien draugijos nariams: bičiuliai švedai kasmet finansuoja 40 rajono socialiai remtinų šeimų vaikų vasaros poilsį „Vėtrungės“ stovykloje Kintuose, rajono švietimo ir socialinėms įstaigoms atsiunčia baldų ir įrangos, skiria labdaros siuntas Juknaičių senelių savarankiško gyvenimo namams, Saugų vaikų globos namams ir Rusnės bei Švėkšnos specialiosioms mokykloms.

Prieš savaitę į Ljungby atvykusi šilutiškių delegacija turėjo galimybę dalyvauti įspūdinguose šventiniuose renginiuose, apsilankyti globos, ugdymo įstaigose, gyventi švedų šeimose ir patirti tikrąjį švediškąjį svetingumą, nuoširdumą ir bendravimo šilumą.

Oficialaus priėmimo Ljungby savivaldybėje metu, Šilutės rajono merė D.Žebelienė padėkojo Šilutės – Ljungby draugijos nariams ir pirmininkei Margarettai Andersson už ilgametę partnerystę, Ljungby savivaldybei padovanojo fotografijų rinkinį apie vaikų stovyklavimą „Vėtrungėje“ ir Šilutės 500-mečio jubiliejaus renginius. Ljungby savivaldybės merei Ann Charlotte Wiesel D.Žebelienė įteikė Šilutės simbolį – keramikinę žuvį.

Šventė truko visą savaitę

Ljungbiečiai miesto šventę švenčia visą savaitę, tačiau neorganizuoja begalės kultūrinių ir pramoginių renginių.
Šventinės savaitės metu Ljungby centrinėje alėjoje buvo pastatyta daug palapinių, kuriose žmonės vaišinosi, šnekučiavo ir stebėjo, kas vyksta didžiulėje koncertams skirtoje palapinėje.

Tuomet, kai Šilutės delegacija lankėsi šventės vietoje, koncertavo vietos etnografiniai kolektyvai, vyko dainavimo konkursas. Į šį konkursą mielai įsijungė miestiečiai ir kiti atsitiktiniai šventės dalyviai. ljungby silumos imone

Šilutiškiams įspūdį padarė Ljungby verslininkų paradas. Šiame mieste veikiančių įmonių atstovai parade ėjo ar važiavo, demonstruodami savo gaminamą produkciją. buvo galima pamatyti didžiulius skalbimo mašinų, picų ir kitų gaminių muliažus.

Ljungby savivaldybės vadovai paaiškino, kad eitynes organizuoja patys verslininkai, norėdami prisistatyti ir reklamuotis.

Ljungby šventės metu „Lūgnės“ šokėjai surengė tris koncertus ir užkariavo miestelėnų simpatijas. Sėkmės paslaptis – ne tik ta, kad jie puikiai šoka, bet ir tai, kad ljungbiečiai neturi sportinių šokių kolektyvų. „Šilutiškiai tarp švedų tautinių šokių kolektyvų buvo išskirtiniai“, – pasakodama apie kelionę D.Žebelienė didžiavosi mūsų rajono šokėjais.

Ljungby savivaldybė „Lūgnės“ šokėjams apmokėjo kelionės išlaidas ir organizavo pramoginę kelionę.

Valdžia stengiasi dėl gyventojų

Savivaldybėje gyvena 22 tūkstančiai žmonių, iš jų 15 tūkstančių – Ljungby mieste. Savivaldybės Taryboje yra 49 politikai ir jų pagrindinis tikslas – sudaryti geriausią aplinką čia gyvenantiems žmonėms ir verslo vystymui.

31 proc. ljungbiečių uždirbamų pajamų lieka Savivaldybės biudžete, todėl visų naujų investicijų tikslas – sudaryti kuo geresnes sąlygas jaunoms šeimoms, vaikų ugdymui. Kaip didžiausią pasiekimą, teisingos politikos rezultatą merė A.Ch.Wiesel minėjo tai, kad šiemet Ljungby savivaldybėje gimė 54 naujagimiais daugiau nei ankstesniais metais.

Nustebino ir Ljungby senelių namų gyvenimas. Šie namai – atviri, juose lankytis ir naudotis paslaugomis gali viso miestelio vyresnio amžiaus žmonės. Senelių namuose yra įvairių amatų dirbtuvėlių, kuriose garbaus amžiaus žmonės mielai leidžia laisvalaikį, kuria.

Ljungby savivaldybė nemažai investuoja į naujų sklypų projektavimą, infrastruktūros kūrimą, kad vietos verslininkams būtų patogu plėtoti verslą.

Ljungbiečiai savivaldybės centre turi ledo areną, krepšinio, futbolo ir kitų sporto šakų aikštynus.

Ljungbiečiai ekologijai skiria itin didelį dėmesį, todėl mieste pagrindinis transportas – dviratis, kurį pasiskolinti galima iš tiesiog gatvėje stovinčių stovų.

Racionalus šilumos ūkis

Nemažai įspūdžių šilutiškiai pasisėmė susipažinę su Ljungby savivaldybės šilumos ūkiu. Čia šiluma gaunama pirmiausia deginant rūšiuotas degias buitines atliekas, kitas papildomas kuras – durpės, sumaišytos su medienos atliekomis.

Pagaminus karštą vandenį centrinio šildymo sistemai, perteklinė šiluma generuojama į elektros energiją. Visą miesto šilumos ūkį aptarnauja tik 19 žmonių. Šilumos ūkyje – daug automatizuotų įrengimų, oro taršą mažinančių filtrų.

Miestų – partnerių atstovai džiaugėsi, kad vieni iš kitų gali pasisemti naudingų idėjų, padėti pažinti vietos žmonėms partnerių kraštą, kultūrą, istoriją. Neabejotinai, draugystė bus puoselėjama dar daugelį metų.