Sveikatingumo savaitė „Gintarėlyje“

Gintarelis 2Šiais mokslo metais visa Šilutės darželio – lopšelio „Gintarėlis“ bendruomenė įgyvendina projektą „Sveikatos takučiu“, kuriam šiais metais buvo gautas dalinis finansavimas iš Šilutės r. savivaldybės.

Šiuo projektu siekiame kurti ir palaikyti sveiką ir saugią aplinką, mokyti sveikos gyvensenos.

Viena spalio savaitė įstaigoje buvo paskelbta sveikatingumo ir kūrybos savaite „Vitaminai iš sodo, daržo, miško“.

Pedagogai su vaikais visą savaitę įgyvendino numatytus renginius: grupėse ugdomųjų veiklų metu kalbėjo su vaikais apie rudens gėrybes ir jų teikiamą naudą, apie savo sveikatos saugojimą. Skaitėme ir inscenizavome grožinės literatūros kūrinius, ruošėmės parodai grupėse gamindami kolektyvinius meninius darbus „Vitaminai iš sodo ir daržo“.

Vaikai su tėveliais kūrė ir daineles, eilėraštukus apie vaisius ir daržoves, grupėse buvo gaminamos sveikuoliškos vaisių, daržovių salotos.Gintarlis 1

Daug dėmesio šią savaitę skirta ir sportui. Vyko sporto  renginys „Augu sveikas ir guvus, praėjęs sporto takeliu!“. Į svečius užsukęs Karlsonas (muzikos mokytoja D.Čeliauskienė) kartu su vaikais ir pedagogais ne tik mankštinosi, žaidė žaidimus, rungtyniavo ir dalyvavo estafetėse, bet padėjo organizuoti vaikų bėgimo varžybas, skirtas Europos judėjimo savaitei paminėti (projektas „Vaikų ir jaunimo olimpinis bėgimas“).

Bėgimo varžybose rungtyniavo 3-4, 4-5 ir 5-6 metų vaikai. Greičiausiems ir vikriausiems Karlsonas įteikė Lietuvos tautinio olimpinio komiteto ir Lietuvos olimpinės akademijos įsteigtus medalius, o visiems kitiems – po mažą dovanėlę.

Sveikatingumo savaitę vainikavo vaikų ir pedagogų parengta paroda „Vitaminai iš sodo ir daržo“, kuria nuo pat ryto galėjo džiaugtis kiekvienas atėjęs į darželį. Kai kurios mamos pasidalino ir savo gaminamų sveikuoliškų patiekalų receptais.