Sveikatos priežiūros  centre „Sveikatos darna“ – nauja šeimos gydytoja

Šilutės sveikatos priežiūros centro „Sveikatos darna“ medikų komandą papildė šeimos gydytoja Ieva Šimkuvienė.

K. Vaičiūnas džiaugiasi, kad centre pradėjo veikti rezidentų bazė, o kolektyvą papildė šeimos gydytoja I. Šimkuvienė (viduryje), su kuria dirba slaugytoja E. Urbonienė.

Medikei padeda medicinos slaugytoja Elvyra Urbonienė, kartu dirbusi su a. a. gydytoja Jevgenija Mickiene.

„Sveikatos darnos“ vadovas Kęstutis Vaičiūnas džiaugiasi, kad centre pradėjo veikti naujovė – rezidentų bazė.

4 filialai ir nauja rezidentų bazė

„Sveikatos darnos“ direktorius Kęstutis Vaičiūnas džiaugiasi, kad medikų komanda pilnėja. „Sveikatos darnos“ Šilutės filiale dirba 5 šeimos gydytojos, dar dvi šeimos gydytojos Rusnėje, Kintuose ir Vilkyčiuose. Iš viso yra 26 medikai, kurie  sklandžiai dirba Sveikatos priežiūros centre ir jo filialuose.

K. Vaičiūnas džiaugiasi ir nauja rezidentų baze. Prieš keletą mėnesių centre praktiką atliko šeimos gydytoja – rezidentė, o nuo birželio 1 dienos praktiką atlikti prisijungė dar viena rezidentė.

Paskutiniojo medicinos kurso studentės mokosi stebėdamos gydytojų darbą, konsultuoja pacientus, padeda gydytojams.

Šeimos gydytoja jau beveik 10 metų

Ieva Šimkuvienė kilusi iš Panevėžio. Nuo 2012 m. medikė gyvena ir dirba Šilutėje šeimos gydytoja. Atvykusi į Šilutę moteris nebenorėjo iš čia išvykti: „Šilutė vandenų kraštas, kaip jis gali nepatikti?“ – sakė gydytoja.

Šilutės pirminės sveikatos priežiūros centre gydytoja dirbo beveik 9 metus. Dėl šeimyninių aplinkybių kurį laiką I. Šimkuvienė atostogavo ir grįžti į darbą nusprendė jau į naują vietą – Sveikatos priežiūros centrą „Sveikatos darna“. Tad nuo šiol seni ir nauji pacientai gydytoją gali rasti adresu Rusnės g. 6.

Nors darbovietė kita, gydytoja sako, kad darbas tas pats – tik aplinka kita.

„Dirbsiu tokį patį darbą. Ta pati ligų prevencija, toks pat ligų ieškojimas ir jų gydymas, bendravimas su žmonėmis“, –  pasakojo I. Šimkuvienė.

Gydytoja baigė Vilniaus universitetą, tuomet atliko internatūrą Panevėžyje ir Šeimos medicinos rezidentūrą Kaune.  Šeimos mediciną I. Šimkuvienė pasirinko dėl daugybės prevencinių dalykų: įvairių ligų diagnostikos, galimybės užkirsti kelią ligoms, dėl plataus pacientų amžiaus spektro – kad galės gydyti nuo mažiausių kūdikių iki garbaus amžiaus senolių.

I. Šimkuvienė  sako, kad svarbiausia yra pacientų atvirumas. „Norisi dirbti komandoje ne tik su darbo kolektyvu, bet ir su pacientu. Smagu, kai kartu bendradarbiaujant matai, kad pacientas  klauso patarimų ir jais vadovaujasi sveikdamas“, – pasakojo gydytoja.
Korespondentė, interneto svetainės administratorė.