Sveikatos priežiūros centre „Sveikatos darna“ – naujos medikės

Šilutės sveikatos priežiūros centro „Sveikatos darna“ medikų komandą papildė dvi naujos narės – praėjusią savaitę darbą čia pradėjo šeimos gydytoja Viktorija Gedeikytė - Kniukštienė ir bendrosios praktikos slaugytoja Vitalija Rauluševičienė.

Abi medikės Šilutėje – ne naujokės, jos ne vienerius metus dirbo kitame Šeimos gydytojų centre. Dabar savo ilgamečių ir naujų pacientų, taip pat šviesios atminties gydytojos Jevgenijos Mickienės globotų pacientų medikės laukia Rusnės g. 6.

Dirba jau 6 šeimos gydytojai

„Sveikatos darnos“direktorius Kęstutis Vaičiūnas prisimena skaudų įvykį, kai pernai spalį įstaiga neteko šviesios atminties šilutiškių mylimos gydytojos Jevgenijos Mickienės. Daugybei pamario gyventojų padėjusios ilgametės Šilutės medikės gyvybę pasiglemžė koronavirusas. „Tai buvo didelis smūgis ne tik ją mylėjusiems pacientams, bet ir visam mūsų „Sveikatos darnos“ centro kolektyvui“, – sako K. Vaičiūnas.

Tuomet globoti šios medikės pacientus ėmėsi gydytoja Sandra Laurušonė. Tačiau kartu ieškota ir dar vieno šeimos gydytojo, kuris galėtų perimti a. a. J. Mickienės pacientus.

Gydytoja V. Gedeikytė – Kniukštienė tapo jau šeštąja šeimos gydytoja, dirbančia šiame sveikatos priežūros centre, kuris savo filialus turi Rusnėje, Kintuose ir Vilkyčiuose. Ji atėjo dirbti kartu su slaugyta V. Rauluševičiene.

K. Vaičiūnas sako, kad pernai nuo COVID-19 ligos
mirusios gydytojos J. Mickienės netektis buvo itin skaudi ne tik jos pacientams, bet ir visam centro kolektyvui.

Šilutėje – ne naujokė

Pati gydytoja V. Gedeikytė – Kniukštienė pasakoja, jog Šilutėje dirba jau apie 5 metus, tad čionykščiai pacientai ir pagrindinės jų bėdos jai gerai žinomos. Pasak medikės, vienos dažniausių pamariškių ligų yra stuburo ir su tuo susijusios judamojo aparato bėdos. Gali būti, jog ne paskutinį vaidmenį dėl tokio polinkio vaidina tai, kad Šilutėje yra nemažai dirbančiųjų gamybos įmonėse, kuriose darbas, žinia, fiziškai yra gana nelengvas.

Būtent tokių negalių kamuojamus pacientus gydytojai dažniausiai tenka siųsti ir į Neįgalumo nustatymo komisiją.

Užtat Šilutės krašte, medikės pastebėjimu, nėra didelių oro taršos problemų, nes pramonės čia nėra taip gausu, kaip pavyzdžiui, gretimame uostamiestyje. Todėl ir gydyti daug kvėpavimo takų susirgimų turinčių žmonių jai netenka.

Praėjusią žiemą, kuri gydytojos žodžiais tariant, buvo „seniai matyta tikra žiema“, visgi nebuvo daug traumas patyrusių žmonių. Tam įtakos, žinoma, turėjo karantinas, daugelį lietuvių įkalinęs namuose.

Naujoje darbo vietoje gydytoją V. Gedeikytę – Kniukštienę nuo šiol gali rasti ne tik „Sveikatos darnos“ pacientai, bet ir jos anksčiau prižiūrėti šilutiškiai.