Sveikesnis gyvenimas su produktais, paženklintais simboliu „Rakto skylutė“

Kiekvienas norime, kad mitybos racionas būtų palankus sveikatai, subalansuotas ir svarbiausia – sveikas.

N. Paičiūtė įteikė G. Stankienei įrėmintą drobę su simbolio „Rakto skylutė“ reikšme.

Kartais net nesusimąstome kaip lengva įdėjus visai mažai pastangų, kad mityba tokia ir taptų. Tačiau nežinantiems, nuo ko pradėti, mes turime patarimą – atidžiau pasidairykite maisto prekių parduotuvėse ir produktų etiketėse ieškokite „Rakto skylutės“ ženklo.

„Rakto skylutės“ simbolio tikslas – padėti vartotojams lengviau išsirinkti maisto produktus tarp kitų tos pačios grupės maisto produktų. Tai įprasti produktai, tačiau juose įdėta mažiau cukraus, druskos, sočiųjų riebalų, transriebalų, nėra maisto saldiklių, o grūdų turinčiuose gaminiuose išsaugota daugiau maistinių skaidulų. Pirkėjai, stabtelėdami tarp parduotuvių lentynų ir atkreipdami dėmesį, gali lyginti prekes ir savo pirkinių krepšelį papildyti sveikatai palankiais produktais.

Šilutės rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro darbuotoja, ieškodama sveikatai palankių maisto produktų užsuko į Rusnėje esančią kepyklėlę. Tik įėjus su plačiausia šypsena pasitiko pati kepyklėlės savininkė, kuri taip pat ir aptarnauja klientus. Pabendravus paaiškėjo, kad tai buvo jos vaikystės svajonė – turėti savo kepyklėlę, kitokią nei visos – sveikesnę, įvairiapusiškesnę. Visi gaminiai kepami vietoje, iš aukščiausios rūšies produktų. Moteris pati semiasi idėjų iš įvairių knygų, juos išbando ir tobulina. Šiuo metu yra virš 50 gaminių, kurie siūlomi klientams.

Pasiteiravus ar mėgsta naujoves, ar įtraukia naujų gaminių į asortimentą, net neabejodama sutiko ir paminėjo, kad bent kartą per savaitę įtraukia naują produktą. Visuomenės sveikatos biuro specialistė sveikos mitybos skatinimo srityje pastebėjo, jog asortimente yra produktų, kurie galimai atitinka „Rakto skylutės“ simbolio kriterijus. Specialistė papasakojo savininkei, kad simbolis „Rakto skylutė“ vartotojams parodo, kad būtent šis produktas turi mažiau cukraus, druskos ir riebalų bei jame išsaugota daugiau maistinių skaidulų, nei kituose panašiuose maisto produktuose. Kartu patikrinus produktų gamybos technologiją ir sudėtį, pavyko rasti produktą, kuris atitinka simbolio „Rakto skylutė“ kriterijus – duoną be glitimo. Kepyklėlės savininkė Gražina Stankienė mielai sutiko, kad šis produktas būtų įregistruotas ir paskelbtas Sveikatos apsaugos ministerijos internetinėje svetainėje. Tai parodo, kad šiai įmonei ir jos savininkei rūpi vartotojų sveikata, taip gerindama savo įmonės įvaizdį ir atsakingumą.

Visuomenės sveikatos biuro atstovė Neringa Paičiūtė įteikė įmonės savininkei G. Stankienei įrėmintą drobę su simbolio „Rakto skylutė“ reikšme, kad visi lankytojai galėtų susipažinti su šio simbolio reikšme ir rinktis sveikatai palankesnius maisto produktus.

Šio simbolio šūkis „Sveikesnis pasirinkimas lengviau“ atskleidžia ir jo pagrindinį tikslą – leisti vartotojui greitai ir lengvai išsirinkti sveikatai palankesnius produktus ir padėti maitintis sveikiau. Tad rinkitės ir Jūs – lengviau ir sveikiau!