Sveikinimus priėmė žinomas Vainuto krašto mokytojas J. Rudminas

90 metis_rudminas„Jeigu nejudėsi nieko nebus“, taip atsakė 90-metis vainutiškis Justinas Rudminas į klausimą, kas jam padeda išlaikyti gerą nuotaiką, atmintį, sveikatą ir gyvenimo džiaugsmą. Anot jubiliato, tai yra judėjimas, darbas ir sportas.

Mokyklai atidavė 42 metus

Prieš savaitę pas garbingą jubiliejų šventusį J. Rudminą susirinko gausus būrys sveikintojų: rajono meras Vytautas Laurinaitis, Socialinės paramos skyriaus vedėjas Alvidas Šimelionis, Vainuto seniūnas Vitalijus Mockus, socialinio darbo organizatorė Jurgita Šadzevičienė ir Vainuto klebonas Vidmantas Šidlauskas. J. Rudminas džiaugėsi sulaukęs svečių, su visais mielai bendravo bei noriai dalinosi gyvenimiška patirtimi.

J. Rudminas visą gyvenimą nugyveno savo tėviškėje Vainute, augo kartu su broliu, kurį gyvenimas nubloškė į Sibiro platybes. Ilgaamžis užaugo ūkininkų šeimoje, tėvai valdė 16 ha žemės, todėl jam teko padėti tėvams darbuotis ūkyje. Vainute jis baigė 6 klases, vėliau mokėsi Telšių dailiųjų amatų mokykloje, bet jos baigti jam nepavyko.

Pasak Justino, stribų per prievartą jis buvo išvežtas su kitais šio krašto jaunuoliais į mokyklą Klaipėdoje. Ten įgijo medžio apdirbėjo specialybę. 1951 m. buvo pašauktas į kariuomenę, tarnauti teko Liepojoje, ten patyrė rimtą traumą, dėl kurios buvo demobilizuotas. Grįžęs į gimtinę jis įsidarbino Vainuto plytų gamykloje gamybos vedėju, vėliau dirbo Vainuto stalių dirbtuvėse. 1959 m. J. Rudminas pradėjo dirbti Vainuto mokykloje darbų mokytoju ir dirbo joje iki 2001 m. Bendras jo darbo mokykloje stažas – 42 metai. Geriausi ir šviesiausi mokytojo prisiminimai yra susiję su mokykla ir mokiniais. Jei tik yra galimybė, jis ir šiandien stengiasi susitikti su savo buvusiais auklėtiniais, ir apgailestauja, kad nedaug jų liko gyventi Vainute.

„Kad supykdyti šį mokytoją reikėjo labai pasistengti. Justinas buvo fanatiškai atsidavęs savo mokyklai, neskaičiavo valandų, praleistų joje,“ – sakė toje pačioje mokykloje dirbęs meras V. Laurinaitis.

Seniūnas V. Mockus pasakojo, jog J. Rudminą pažysta visi šio krašto gyventojai ne tik kaip ilgametį pedagogą, bet ir kaip nagingą meistrą, kuris neatsisakydavo padėti ne tik patarimu, bet ir savo darbu. Jo padaryti ąžuoliniai riboženkliai „Šilutės rajonas“ ilgai žymėjo mūsų rajono ribas.

Poroje jau 60 metų

Justinas Vainute sutiko ir savo žmoną, su ja užaugino tris dukras: Dalę, Viliją ir Virginiją. Šiandien jubiliatą su žmona džiugina 5 anūkai ir 2 proanūkiai. Kartu santuokoje jie gyvena jau 60 metų, iki šiol darbuojasi savo ūkyje kartu su dukra Dalia ir jos šeima.

„Jeigu nejudėsi – nieko nebus. Judėjimas, darbas ir sportas padeda išlaikyti gerą išvaizdą, džiaugtis gera sveikata bei atmintimi“, – taip atsakė J. Rudminas į pagrindinį svečių užduotą klausimą.