Sveikuolių sveikuoliai – Žibų pradinukai

sveikuoliu sveikuoliai zibu komandaBaigėsi tarptautinis – Lietuvos ir Latvijos – vaikų, mokinių, pedagogų ir visuomenės sveikatos priežiūros specialistų konkursas „Sveikuolių sveikuoliai“. Žibų pradinukų komanda „Vitaminai“, nugalėjusi dešimtis varžovų, pasiekė finalą ir jame vėl buvo viena geriausių – iškovojo II vietą.

Šiuo konkursu buvo siekiama propaguoti šalies ugdymo įstaigų bendruomenėse sveiką gyvenseną kaip kasdienį gyvenimo būdą, skatinti vaikus saugoti ir stiprinti savo ir kitų sveikatą.

Šalies regionuose įvykusiuose konkurso atrankos etapuose dalyvavo apie 2650 komandų, t.y. apie 13250 įvairaus amžiaus vaikų, 700 pedagogų bei 640 sveikatos priežiūros specialistų, dirbančių ugdymo įstaigose.

Baigiamajame etape rungtyniavo 44 komandos (308 dalyviai) iš Kauno, Marijampolės, Šiaulių, Alytaus, Vilniaus miestų, Varėnos, Vilkaviškio, Ignalinos, Joniškio, Jurbarko, Kėdainių, Kelmės, Kretingos, Lazdijų, Šilalės, Šilutės, Širvintų, Švenčionių, Mažeikių, Radviliškio, Plungės, Rietavo, Ukmergės, Utenos, Telšių rajonų.

Buvo vertinami komandų atsiųsti namų darbai (2 metų mokyklos sveikatinimo veiklos pristatymas ir emblema), komandų prisistatymas, sveikatos ir civilinės saugos žinios, situacijų sprendimas, komandų kapitonų, komandų pedagogų ir visuomenės sveikatos specialistų bei judriųjų estafečių rungtys.

Žibų pradinės mokyklos komanda „Vitaminai“ teisę dalyvauti baigiamajame etape gavo, kai pernai lapkričio 26 d. dalyvaudami rajoniniame konkurse „Sveikuolių sveikuoliai“ etape laimėjo I vietą ir gavo teisę dalyvauti II – regioniniame – etape. Jo konkursas vyko Klaipėdoje ir susumavus rezultatus paaiškėjo, kad Žibų komanda užėmė III vietą, iškovojo taurę ir gavo teisę dalyvauti baigiamajame etape.

Žibų pradinės mokyklos komanda – Žygimantas Kuzas (kapitonas), Gabrielė Balandytė, Rūta Dalinkevičiūtė, Guoda Jankauskaitė, Karolina Toliušytė, Daiva Balčytienė (klasės mokytoja) ir Lina Šimkuvienė (mokyklos visuomenės sveikatos ir priežiūros specialistė) – tapo baigiamojo konkurso „Sveikuolių sveikuoliai“ laureatais, iškovojo II vietą.

Konkurso nugalėtojai buvo apdovanoti taurėmis, padėkos raštais, organizatorių ir rėmėjų dovanomis.