Švėkšną garsina ir šuolininkai

suoliai i toli sveksnaJau 39 metus iš eilės Švėkšnoje moksleiviai dalyvauja tradiciniame projekte „Šuolio į aukštį Taurės varžybos“, kurio tikslas – tęsti mokyklos ir gimnazijos sportines tradicijas, skatinti mokinius, žinias ir įgūdžius pritaikyti praktikoje.

Pirmiausia per kūno kultūros pamokas ir neformaliojo švietimo užsiėmimus mokėmės šuolio į aukštį technikos, ugdėme šoklumą, lankstumą, koordinaciją. Po to vyko varžybos klasėse, kuriose dalyvavo visi mokiniai. Į finalą patekę stipriausieji kovojo dėl mokyklos auklėtinių – šuolininkų į aukštį įsteigtų taurių.

Finalinėse varžybose dalyvavo 49 moksleiviai. Nugalėtojai buvo apdovanoti taurėmis ir diplomais, o prizininkai – diplomais. Ant taurių bus išgraviruoti metai, nugalėtojų pavardės ir rezultatai. Jos lauks kitų metų nugalėtojų sportiniame stende.

Geriausią rezultatą pagal amžių pasiekusi mergaitė ir berniukas buvo apdovanoti piniginiais prizais, kuriuos įsteigė Urmulevičių šeima ir buvęs mokyklos auklėtinis, Lietuvos šuolių į aukštį čempionas Mantas Šaulys. Šiemet piniginiai prizai buvo įteikti Dariui Jurkaičiui iš 4 kl. (1,25 m) ir Emilijai Andriuškaitei 7a kl. moksleivei(1,35 m).

Varžybose pasiekti tokie rezultatai:

11-12 metų grupėje I.Pavinkšnytės – Mikulėnienės (šoko į aukštį 1,78 m) taurę iškovojo I.Stanikaitė (1,10 m). Berniukai kovojo dėl R.Šilingio taurės (jis yra peršokęs 2,11 m), ir įtemptoje kovoje nugalėjo jauniausias varžybų dalyvis D.Jurkaitis (1,25 m).

J.Ūselytė – Tamoševičienė („krūtine“ šoko 1,60 m) įsteigė taurę 13-14 m. mergaitėms. Geriausią rezultatą pasiekė E.Andriuškaitė (1,35 m). Tos grupės berniukams taurę įsteigė A.Žemaitaitis (buvo  peršokęs 2,03 m), taurę laimėjo V.Endrulis (1,45 m).

15-16 m. grupėje Z.Ūselytės – Urmulevičienės (ji 1964 m. šoko 1,63 m „žirklėmis“) taurę laimėjo L.Kaktaitė (1,35 m). Berniukai kovėsi dėl A.Rimkaus taurės (jis, būdamas 1,72 m ūgio, peršoko 1,92 m – 20 cm virš savo ūgio). Nugalėjo A.Vaitiekus, įveikęs 1,65 m.

17-18 m. merginoms teko G.Kiūdytės – Dumbliauskienės (ji buvo įveikusi 1,80 m) taurė. Trečius metus iš eilės šią taurę laimi K.Ambrozaitė (1,40 m). To paties amžiaus berniukai kovojo dėl V.Juciaus  („krūtine“ šoko 2,09 m) taurės, nugalėtoju tapo E.Jokšas, peršokęs 1,81 m.

Sakoma, kad aukščiau bambos neiššoksi, tačiau jau šokant paprasčiausiu būdu – iš priekio „žirklėmis“ – galima pasiekti gerų rezultatų. O pasikeitus techniką į „krūtine“ ir „nugara“, rezultatai kyla. Galima iššokti ir gerokai virš savo ūgio.

Mūsų mokiniai, treniruojami mokytojo Medardo Urmulevičiaus, 13 kartų gerino Lietuvos vaikų, jaunučių, merginų ir moterų atvirų ir uždarų patalpų šuolių į aukštį rekordus. Švėkšniškiai didžiuojasi aukštais savo šuolininkų pasiekimais: R.Urmulevičiūtė yra peršokusi 1,87 m, o M.Šaulys – 2,12 m. Žinoma, dabartiniai Lietuvos šuolio į aukštį rekordai aukštesni – jie priklauso A.Palšytei (1,98 m) ir J.Verkiui (2,34 m), o pasaulyje aukščiausiai šoko S.Konstadinova (2,09 m) ir J.Sotomajoras (2,45 m).