Švėkšna siekia Lietuvos rekordo: apšvies parką moliūgais – žibintais

6010567 origSpalio 31 d., trečiadienį visus švėkšniškius ir miestelio svečius raginame nelikti abejingais ir prisidėti prie akcijos „Mes už šviesą”. Visi kartu apšvieskime Švėkšnos dvaro parką moliūgų žibintų spindesiu. Paįvairinkime miestelio gyvenimą dar vienu netradiciniu akcentu, surenkime šventę sau.

Šviesa – žmogui gyvybiškai būtinas gyvybės šaltinis. Šviesa žmogų daro laimingesnį, neleidžia užklupti depresyvioms nuotaikoms, gerina emocinę savijautą. Neleiskime, kad vis ilgėjantys vakarai užkrėstų rudenine depresija, įrodykime, kad gyventi šviesoje – gera.

Veiks kūrybinės dirbtuvės

Kviečiame visus paruošti moliūgą – žibintą ir atnešti į Švėkšnos parką. Šalia parko tvenkinio, kurio saloje stovi Dianos skulptūra, veiks moliūgų – žibintų kūrybinės dirbtuvės. Čia Jūsų atneštus darbus akcijos savanoriai užregistruos, išdėlios parko erdvėje.

Dirbtuvės veiks nuo 12.00 iki 17.30, o apie 18.00 val. žibintai nušvies parką.

Kūrybinėse dirbtuvėse išbandykite save, kuriant žibintus kartu su kitais akcijos dalyviais. Tiesiog atsineškite moliūgą, o pagaminti žibintą Jums padėsime.

Kodėl būtent moliūgas?

Be moliūgo neapsieina Jungtinėse Amerikos Valstijose labai populiari spalio 31 d. vykstanti Helovino šventė, kurios metu iš moliūgų išskaptuoja žibintus. Helovinas, arba kitaip  – vaiduoklių šventė, vis labiau populiarėja ir Lietuvoje. Lietuvoje šventė vertinama dvejopai. Vieni neigiamai atsiliepia aie vakarietiškos kultūros plitimą mūsų krašte ir piktinasi, kad ši šventė užgožia lietuvių minimas Vėlines. Kiti, ypatingai jaunimas, džiaugiasi galimybę audringai pasilinksminti.

Jūsų teisė rinktis, tačiau akcija „Mes už šviesą” kviečia ne diskusijai apie Helovino prasmę, o pasidžiaugti žibintų skleidžiama šviesa ir pasivaikščioti po naujai suspindusi Švėkšnos dvaro parką.

Iš moliūgo galima lengvai išskaptuoti žibintą ir išgauti gražų vizualinį vaizdą. Moliūgo vidų panaudosite moliūgų sriubai, košei, ar pan., o išorinę dalį žibintui. Žievės vistiek niekur nepadėsite, vistiek turės keliauti į kompostą. Nesijaudinkite – parke puvenos nesikaups, akcijai pasibaigus visi moliūgai bus išvežti.

Siekime rekordo kartu

Akciją stebės Lietuvos rekordų agentūra „Factum”. Tad visi maloniai kviečiami prisidėti prie rekordo. Išgrasinkime savo miestelį, įrašydami Švėkšnos vardą į Lietuvos rekordų knygą. Parodykime, kad mums ne visvien kaip gyventi, gyvenkime šviesoje!

Parodyk, kad dalyvausifacebook-icon

GALERIJA: moliūgų-žibintų pavyzdžiai

INSTRUKCIJA, Kaip pagaminti moliūgą-žibintą

VIDEO instrukcija: