Švėkšniškė Livija Kaktaitė – Lietuvos merginų U-18 rinktinėje

kaktaite livija merginu rinktineje 24 numerisLietuvos aštuoniolikmečių merginų rinktinė pradėjo pasirengimą Europos čempionatui, kuris vyks liepos 23 dieną Vengrijoje. Rinktinės treneriai siekia patikrinti, kaip merginos atliko individualias užduotis ir kaip žais neįprastomis sąlygomis.

Gegužės 23-24 dienomis Vilniuje vyko merginų krepšinio rinktinės stovykla, kurios metu tarp 12 stipriausių pateko ir Švėkšnos „Saulės“ gimnazijos geriausia sportininkė krepšininkė Livija KAKTAITĖ.

Krepšininkės vyko į Kiniją dalyvauti tarptautiniame turnyre. Keliones ir visą išlaikymą lietuviams apmokėjo kinai, nes ši milžiniška tauta irgi labai mėgsta ir populiarina krepšinį.

Livija pasakojo, kad viso turnyro metu rungtynėse buvo daug sirgalių – suaugusių ir vaikų. Įdomi buvo kinų nuomonė, kad visos Lietuvos merginos – labai gražios, bet viena į kitą taip panašios, kad sunku jas atskirti.
Merginų krepšinio turnyre Lietuvos rinktinei nepavyko iškovoti pergalių. Lietuvių varžovės buvo pranašesnės ir ūgiu, ir žaidimo technika. Pirmiausia lietuvės pralaimėjo Kinijos komandai rezultatu 88:67, paskui nusileido amerikietėms – 76:68 ir australėms – 74:61.

Naujoje rungtynių serijoje lietuvės vėl nusileido kinietėms ir amerikietėms. Puikiai žaidusios lietuvės tik vienu tašku atsiliko nuo Australijos komandos, besirengiančios Pasaulio čempionatui.

Nepaisant to, pasak Lietuvos jaunimo rinktinių trenerio Rolando Radvilos, lietuvės, net ir nusileisdamos ūgiu bei jėga, sugebėjo parodyti charakterį.

Livija džiaugėsi, kad kelionė praplėtė akiratį, geografines žinias, leido susipažinti su visiškai kitokia kultūra. Krepšininkės lankėsi mokyklose, bendravo su vaikais, dalino autografus ant kamuolių ir marškinėlių. Merginos turnyre sužinojo, kaip žaidžiamas krepšinis kituose žemynuose, išbandė savo jėgas su labai stipriomis varžovėmis, įgijo naujos žaidybinės patirties.

Kaip pasakojo Livija, visos 12 žaidėjų labai draugiškos, dirba daug ir pasiruošusios sėkmingai atstovauti Lietuvai. Merginoms iki čempionato neteks atostogauti – kasdien reikia daug dirbti papildomai, paskui rinktinė rinksis į pagrindinę stovyklą.