Švėkšniškė Livija kovojo Europos merginų krepšinio čempionate

krepsinis Sveksna 2Lietuvos merginų krepšinio rinktinės narė, švėkšniškė Livija Kaktaitė kartu su stipriausiomis šalies aštuoniolikmetėmis krepšininkėmis dalyvavo Europos merginų U-18 grupės čempionate, kuris vyko Šaprono mieste, Vengrijoje.

Sportininkė pasidalijo įspūdžiais iš varžybų.
Pirmas dvejas čempionato rungtynes lietuvės pralaimėjo: belgėms nusileido rezultatu 71:56, o serbėms – 66:59. Tada trečiosios rungtynės prieš Ispanijos rinktinę jau nieko nebelėmė, nes visos žinojo, jog bet kokiu atveju liks 4-osios grupėje.

Bet kova su ispanėmis mūsų krepšininkėms buvo labai svarbi psichologiškai. „Labai norėjome laimėti, o ispanės atėjo dainuodamos, tai buvo smagu jas „nukarūnuoti“, – pasakojo Livija. Tado Stankevičiaus treniruojamos lietuvės 68:63 įveikė iki tol nepralaimėjusią Ispanijos rinktinę.
Tose varžybos L.Kaktaitė pelnė 6 taškus, atliko 4 rezultatyvius perdavimus ir perėmė 2 kamuolius.

Aštuntfinalyje Lietuvos aštuoniolikametės buvo netoli pergalės prieš vienas Europos čempionato favoričių.

„Nepaisant prancūzių, kaip favoričių, statuso, lietuvės parodė, jog ne veltui išvakarėse parklupdė iki tol nepralaimėjusią Ispanijos komandą. Vienu metu Prancūzija pirmavo 13 taškų, tačiau T.Stankevičiaus auklėtinės sugebėjo rezultatą išlyginti.

Lygybė tęsėsi iki paskutinių mačo sekundžių, kai puolėja Alexios Chartereau pataikė iš vidutinio nuotolio. Likus akimirkai iki rungtynių pabaigos Gabijos Meškonytės tritaškis tikslo nepasiekė.

Po tokio skaudaus pralaimėjimo krepšininkės sunkiai tvardė emocijas ir ašaras“, – rungtynes komentavo basketnews.lt

Livija pelnė 7 taškus, atliko 1 rezultatyvų perdavimą ir perėmė 2 kamuolius. „Visų nuotaika po šitų rungtynių buvo prasta, nes tikrai galėjome laimėti, tik truputį pritrūko sėkmės“, – prisipažino Livija.

Prancūzijos komanda vėliau tapo čempionato nugalėtoja.

„Po šių rungtynių žinojome, kad nebeturėsime galimybės kovoti dėl patekimo į pasaulio čempionatą, kad žaisime tik dėl 9-16 vietų, o tai mūsų netenkino. Paskui laimėjome trejas rungtynes iš eilės: 52:60 nugalėjome Slovakiją, 47:63 – Kroatiją ir 82:63 – Slovėniją.

Po čempionato buvo liūdna, nes likome tik 9-os, nors tikrai galėjome kovoti dėl aukštesnių vietų, nes sportinė forma su kiekvienomis varžybomis tik kilo. Kartu buvo ir džiugu dėl puikios patirties, nes tokio lygio rungtynių retai tenka paragauti“, – pasakojo Livija.

Per plauką nepatekusios tarp aštuonių pajėgiausių Europos ekipų, Lietuvos merginos vis dėlto pademonstravo ryžtą, pergalių siekį ir užsitikrino vietą kitų metų Europos A diviziono čempionate.

„Buvo smagu žaisti su šia merginų rinktine, nes komandos narių bendravimas buvo puikus, atsarginių žaidėjų suolelis puikiai palaikydavo žaidžiantį penketuką. Įgijau daug pasitikėjimo ir džiaugiuosi, kad paskutinėse dvejose varžybose jau išsikovojau vietą starto penkete“, – džiaugėsi aštuoniolikmetė Lietuvos rinktinės krepšininkė iš Švėkšnos.