Švėkšniškiai bėgo su olimpiečiais

sveksnos sportas su olimpieciaisVisus metus tęsėsi Lietuvos olimpinio festivalio varžybos, kurios prasidėjo mokyklose, tęsėsi rajonuose, zonose ir finaluose.

Vilniuje surengta puiki festivalio uždarymo ir nugalėtojų apdovanojimo šventė bei Olimpinės dienos varžybos, skirtos tarptautinei Olimpinei dienai (IOC) pažymėti. Šventėje dalyvavo komandos, užėmusios I-III vietas.

Iš mūsų rajono sportininkų komandų sėkmingiausiai pasirodė Švėkšnos „Saulės“ gimnazijos merginų lengvosios atletikos ir Rusnės pagrindinės mokyklos berniukų futbolo komandos, kurios ir iškovojo teisę vykti į Vilnių. Komandoms įteiktos taurės ir išdalinti sportiniai prizai.

Po apdovanojimo vyko Olimpinės mylios (1988 metrų) bėgimas. LTOK prezidentui A.Poviliūnui pistoleto šūviu davus startą, į trasą pabiro 1300 bėgikų – mokinių ir mokytojų, trenerių, vaikų ir mamų, tėvų ir senelių. Tarp bėgikų varžėsi ir olimpinė čempionė Vida Vencienė, LTOK generalinio direktoriaus pavaduotoja Stefanija Briedienė, Lietuvos olimpinio sporto centro vadovai Linas Tubelis ir Einius Petkus, olimpiečiai Romas Bitė, Regina Čistiakova, Aleksandras Antipovas, sporto žurnalistai Vlada Musvydaitė ir Gintaras Nenartavičius.

Kartu bėgo švėkšniškių delegacija ir mokytojos Zita Urmulevičienė bei Dainora Grevienė. Visi sėkmingai Vingio parke įveikė distanciją ir buvo apdovanoti sportiniais marškinėliais su olimpine atributika, o grįžo nusiteikę rimtai sportuoti ir kitais mokslo metais.