Švėkšniškiai dalyvavo „Micro:bit“ kompiuteriukų dirbtuvėse Klaipėdoje

sveksniskiai micro_bitLapkričio 21 dieną Klaipėdoje, Klaipėdos mokslų ir technologijų parke vyko Micro:bit kūrėjų diena. Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas sveikino miesto svečius ir klaipėdiečius aktyviai susirinkus į dirbtuves.

Šiame renginyje dalyvavo ir Švėkšnos „Saulės“ gimnazijos šeštokai Vilius Gailiūnas, Titas Žemgulis ir septintokas Gustas Jenčauskas.

Klaipėdos ir aplinkinių miestų gyventojai buvo supažindinti su „Micro:bit“ kompiuteriuku ir jo teikiamomis galimybėmis. Meras linkėjo mokiniams būti išmaniems ir kūrybiškiems bei naudotis visomis galimybėmis.

Praėjusių metų gruodį gimusi iniciatyva „Kompiuteriukai vaikams“ įgyja pagreitį. Projekto organizatorių teigimu, šiuo metu jau yra pasiekta apie 60 proc. galutinio tikslo, tai yra surinkta reikalinga pinigų suma daugiau nei 15 tūkst. „Micro:bit“ kompiuteriukų nupirkti.

Kompiuteriukai jau pasiekė tūkstančius Lietuvos penktokų. Kita vertus Klaipėdos regionui surinkta tik 9 – 10 proc. reikiamo kiekio kompiuteriukų. Klaipėda yra viena iš didžiausių, tačiau iniciatyvos atžvilgiu – viena iš mažiausiai kompiuteriukų surinkusių savivaldybių.

Kūrėjų dienai EIT Sprendimų įsteigtą prizą ETSON spausdintuvą už geriausiai atliktas užduotis laimėjo Klaipėdos Hermano Zudermano gimnazijos mokinių komanda, kuriuos atlydėjo mokytoja Ina Vasiliauskienė.