Švėkšniškiai ir naumiestiškiai Lietuvos jaunimo dienose sėmėsi tikėjimo ir bendrystės džiaugsmo

sveksnos gimnazija_jaunimo_dienos_vilniuje„Tiesa padarys jus laisvus“ – taip buvo pavadintos 10-osios Lietuvos jaunimo dienos, kurios vyko Vilniuje birželio 23-25 dienomis. Renginyje dalyvavo jaunimas iš visos Lietuvos. Tarp jų – ir Švėkšnos „Saulės“ gimnazijos ir Žemaičių Naumiesčio gimnazijos mokiniai.

Jaunuoliai mokėsi branginti tiesą, laisvę, gebėjimą būti kartu, džiaugtis ir dovanoti džiaugsmą kitiems.

Šis katalikiško jaunimo susibūrimas organizuojamas kas treji metai. Tai tikėjimo šventė, kurioje nėra žiūrovų – visi dalyviai, kurie liudija ir dalijasi su kitais tikėjimo džiaugsmu. Būdamas Jaunimo dienose jautiesi taip, lyg tu ir tave visi pažinotų, nes kvietimas būti šalia ir dalintis gėriu yra Dievo kvietimas.

Naumiestiškiai pusę metų dalyvavo pasiruošimo programoje, kurioje stengėsi pažinti tiesą apie save ir pasaulį. Diskusijų ir kūrybinių pratybų temos buvo labai aktualios jaunimui: apie laisvę, atsakomybę, priklausomybes, meilę, tiesą, tikėjimą. Vilniuje jaunimas, po atidarymo programos,  galėjo pasirinkti vieną iš daugiau nei 40 teminių užsiėmimų įvairiausiomis temomis. Tai buvo smagus ir prasmingas laikas.

Jaunimo dienų simbolis buvo liepsna apsuptas balandis, kurio viduje – kryžius, besiveržiantis aukštyn į laisvę. Taip, kaip kiekvienas jaunas žmogus, ieškantis prasmės, laisvės, tiesos.naumiestis jaunimo_dienos_Vilniuje1

Kadangi švėkšniškių delegacija į Vilnių atvyko penktadienio vakare, tai turėjo galimybę pasivaikščioti po sostinės senamiestį.

Šeštadienį pilnutėlėje „Siemens“ arenoje vyko Jaunimo dienų šventinis atidarymas, kuriame koncertavo Linas Adomaitis ir Mantas Jankavičius. Po to visi išsiskirstė į teminius užsiėmimus. Jų buvo daugiau kaip 30, todėl išsirinkti, kuriame dalyvauti, buvo nelengva. Vakare vėl visi sugužėjo į areną, kurioje vyko šlovinimo vakaras. Jame dalyvavo Martinas Smitas su grupe „Smith United“, atvykę į Lietuvos jaunimo dienas iš Jungtinės Karalystės.

Jaunimo dienų himne skambantys žodžiai „Žmogus be laisvės – žmogus be tiesos. Žmogus be Dievo – žmogus be žmogaus. Tu pamatyk save tiesoje, tu pastebėk kitą tamsoje“ suvirpino ne vieno širdį, nes tuos žodžius giedojo ir judesiais improvizavo pilna „Siemens“ arena.

Sekmadienį prie Baltojo tilto jaunimas įsiliejo į džiaugsmingą fiestą, kurioje buvo galima išbandyti daug skirtingų pramogų: sporto varžybų, klausytis gyvosios bibliotekos, įvairių atlikėjų pasirodymų ir kt.

Vėliau visi keliavo į Katedros aikštę, kur dalyvavo didžiojoje Lietuvos tikinčiųjų šventėje – arkivyskupo Teofiliaus Matulionio paskelbimo palaimintuoju ceremonijoje ir šv. Mišiose. Savo kankinystės gyvenimu Teofilius Matulionis paliudijo, kad tiesa yra ta vertybė, dėl kurios galima paaukoti savo gyvenimą. Tai puikus pavyzdys jaunimui, kad reikia ugdytis tikrąsias vertybes ir nebijoti pasiaukoti dėl aukštesnių gyvenimo tikslų.

Už šią kelionę švėkšniškiai dėkingi Švėkšnos klebonui Sauliui Katkui, „Saulės“ gimnazijos direktorei Daliai Dirgėlienei, Vilniaus skautams, kurie pasirūpino mūsų nakvyne, bendrosios praktikos slaugytojai Nijolei Brazienei, mokinių tėveliams.

Žemaičių Naumiesčio gimnazijos mokiniai dėkoja direktoriui Liudvikui Geniui ir Šv. arkangelo Mykolo parapijos klebonui Stanislovui Anužiui už šios kelionės organizavimo dvasinį palaikymą ir finansinę paramą.