Švėkšniškiai – Lietuvos jaunimo dienose

sveksniskiai jaunimo dienos 1Savaitgalį Kaune vykusios šeštosios Lietuvos jaunimo dienos (LJD) jaunimą kvietė su šūkiu „Jus aš draugais vadinu“.

LJD dalyviai klausė ir diskutavo, kas iš tiesų yra draugystė, ką reiškia būti Jėzaus draugu. Kartu jie griovė visuomenėje paplitusius mitus – parodė jauną ir džiugią bažnyčią.

LJD aktyviai dalyvavo Švėkšnos „Saulės“ gimnazijos moksleiviai, lydimi vadovių Violetos Stonienės ir Nijolės Brazienės.

Kvietimas diskutuoti apie draugystę, dalintis savo patirtimi ir ieškoti atsakymų į jaunimui rūpimus klausimus sulaukė labai didelio dėmesio. Į Kauną susirinko beveik 8 000 jaunimo iš visos Lietuvos. Į ją taip pat atvyko lietuviai iš JAV, jaunimas iš Ispanijos, Airijos, Olandijos, Latvijos, Sibiro, Korėjos, net iš tolimosios Argentinos.

Renginys prasidėjo Santakos stadione, kur kiekviena vyskupija pristatė savo atvykimo ženklą. Šioje vietoje lankėsi popiežius Jonas Paulius II, kuris buvo Jaunimo dienų iniciatorius.

Kauno parapijų ir rektoratų bažnyčiose vyko LJD dalyvių katechezė ir teminiai užsiėmimai. Apie draugystę jie kalbėjo nagrinėdami skirtingas situacijas ir temas. Pasirinkę teminį užsiėmimą, turėjo galimybę diskutuoti su kunigais, broliais ir sesėmis vienuoliais bei įvairių profesijų pasauliečiais, kurie padėjo atsakyti į rūpimus klausimus ir sustiprinti tikėjimą.

Šeštadienį šlovinimo vakare, kuris vyko „Žalgirio“ arenoje, pasirodė iš Olandijos atvykusi populiari muzikos grupė „Trinity“. Čia patyrėme didžiausią įspūdį. Klausėmės Šventojo Rašto ištraukų, širdis suvirpino įvairios, lietuvių ir užsienio svečių atliekamos katalikiškos giesmės. Dalijomės patirtimi, džiaugėmės, kad galime būti kartu ir vienas kitą vadinti Dievo draugais.

Ant kelių prieš apšviestą Švč. Sakramentą suklupo visa daugiatūkstantinė  „Žalgirio“ arena.

Visą savaitgalio šventę vainikavo sekmadienį „Žalgirio“ arenoje Lietuvos vyskupų laikytos šv. Mišios, kurias transliavo Marijos radijas ir Lietuvos televizija.

Dvasiškai praturtėję ir draugiškai pabendravę Agapėje, pilna širdimi ir siela įspūdžių išvykome namo. Lauksime kitų Jaunimo dienų.