Švėkšniškiai surengė grybavimo čempionatą

grybai 5Nuo ankstyvo ryto šalia Švėkšnos esančiame Papjaunio kaime, Štulcų šeimos kaimo turizmo sodyboje, vyko pasiruošiamieji darbai grybavimo čempionatui. Tai, kad vyksta grybautojų suvažiavimas, jau buvo matyti važiuojant žvyrkeliu nuo Švėkšnos link Gedminaičių, todėl nukrypti nuo kelio negalėjo niekas.

Čia, prie kelio, ties įvažiavimu į išpuoselėtą Štulcų ramybės ir poilsio erdvę, buvo įsitaisiusi Grybų Bobos iškamša. Prisikrovusi pilną pintinę karčiųjų miško gėrybių, ji tarsi kvietė nepralėkti pro šalį ir užsukti į grybų sostine laikinai tapusį Papjaunį.grybai 12

Šiemet Švėkšnos krašto miškai grybautojus lepina grybų gausa. Tad ilgai galvoti, kaip pasitikti rudenį ir atsisveikinti su vasara, kūrybingajai Švėkšnos neįgaliųjų draugijai neteko – surengė grybavimo čempionatą.

Renginio metu varžėsi 6 komandos, kurios vos per 2 val. surinko 135 kilogramus grybų. Sąlyga viena – grybautojai galėjo rinkti tik valgomuosius grybus.

Nugalėtojų taurę, kurią įsteigė Švėkšnos neįgaliųjų draugija, iškėlė svečiai iš Katyčių neįgaliųjų bendruomenės. Jų pergalė – neatsitiktinė, nes šie dalyviai atvyko pasiruošę kaip reikiant – vilkėjo vienoda apranga, kad iš tolo galėtų vienas kitą pastebėti, o apranga ir grybavimo laimikiui skirti indai buvo paženklinti specialiais ženkleliais.

grybai 10Visus grybautojus išlydėjo ir pasitiko linksma muzika, o komandų laukė puikūs prizai – siurprizai. Apdovanoti buvo didžiausią baravyką, sunkiausią grybą, gražiausią grybų puokštę ir net mažiausią grybą radę čempionato dalyviai.

Žinoma, po sunkaus ir atkaklaus darbo visi sėdo ir prie vaišių stalo. Koks grybavimas be šiltos grybienės?

Taigi jei praėjusį savaitgalį Šilutėje kvepėjo žuviene, tai šį savaitgalį Švėkšnoje – verdamais grybais.