Švėkšniškiai švenčių metu pasirūpina ir kitais

sveksna labdaros akcijaJau šešioliktą kartą surengę labdaros akciją „Padėkime tiems, kurių nelanko Kalėdų Senelis, Švėkšnos moksleiviai skurdžiai gyvenančių šeimų vaikams nupirko dovanėlių už daugiau nei 2000 litų.

O dabar švėkšniškiai jau ruošiasi bene dešimtą kartą vyksiančiam bendram Naujųjų metų sutikimui miestelio aikštėje.

Švėkšnos „Saulės“ gimnazijos moksleiviai, vadovaujami mokytojos Danguolės Jančauskienės paramos akciją „Padėkime tiems, kurių nelanko Kalėdų Senelis“ organizuoja jau 16-tą kartą.

Šiemet I akcijos etapas surengtas gruodžio 20-ąją – tą pačią dieną, kai miestelio aikštėje buvo įžiebta ir Kalėdų eglė.
sveksna labdaros akcija stukas
Gimnazijos salėje susirinko gausus bendruomenės būrys, meninėje programoje dalyvavo ir mokiniai, mokytojai. Iš viso tą vakarą surinkta daugiau nei 2000 litų, už kuriuos patys mokiniai nupirko apie 80 dovanėlių sunkiai besiverčiančių šeimų vaikams. Dovanėles pirkti ir pakuoti jiems padėjo mokytojos Violeta Stonienė ir Vilma Adomavičienė.

Antrasis akcijos etapas Kūčių išvakarėse surengtas seniūnijoje, nes seniūnija yra šios akcijos partneris. Čia sukviestos visos socialiai remtinos šeimos su vaikais, atvyko ir Kalėdų Senelis, o meninę programėlę tradiciškai dovanojo Inkaklių pradinukai.

Šiemet šventėje sulaukta bene daugiausia šeimų  per visą šios akcijos organizavimo laiką, bet vis tiek atvyko ne visos. Todėl vėliau seniūnas Alfonsas Šeputis, socialinė darbuotoja Dovilė Račkauskienė ir Nykštukai – akcijoje dalyvaujantys moksleiviai patys išvežiojo po aplinkinius kaimus dovanėles tiems, kas neatvyko. Iš viso namuose aplankyta keliolika šeimų.sveksna kaledu senelis

Naujųjų metų sutikimas Švėkšnoje irgi numatomas tradiciškai šiltas – miestelio aikštėje. Žinomas vietos muzikantas Vytautas Raibys prie bažnyčios organizuos linksmą muzikinį vakarą, kurio metu tiesiog po atviru dangumi bus galima ir padainuoti, ir pašokti, ir pabendrauti.

V.Raibys, aukodamas asmeninę šventę, tokį Naujųjų sutikimą organizuoja jau bene dešimtąjį kartą. Norinčiųjų dalyvauti bendrame metų pradžios sutikime jis lauks gruodžio 31-ąją nuo 23 valandos.