Švėkšniškių Stonių šeima tęsia pergalingas tradicijas krepšinio turnyruose

 Stoniu seima krepsinio turnyreŠvėkšniškiai tęsia ilgametes krepšinio tradicijas: kažkada miestelyje buvo 4 krepšinio aikštelės, krepšinį žaidė dar prieš karą, o Švėkšnos vyrų komanda yra patekusi į aukščiausią lygą. Prie pergalių anuomet labai prisidėjo puikiai žaidęs kūno kultūros mokytojas Sigitas Urmulevičius.

Švėkšniškių komanda yra tapusi Mažų miestelių lygos nugalėtoja, „Saulės“ gimnazijos mergaičių ir berniukų komandos yra buvusios Lietuvos kaimo mokyklų 3×3 varžybų čempionės. Dabar turime gimnazistę Liviją Kaktaitę, kuri atstovavo Lietuvos mergaičių „B“ diviziono Europos pirmenybėse ir tapo nugalėtoja Makedonijoje. Šiemet gimnazijos komanda Lietuvos kaimo mokyklų žaidynių 3×3 krepšinio varžybų finale Rokiškyje tapo prizininke…

O tarptautinio šeimų krepšinio turnyro K.Budrio taurei laimėti finaliniuose etapuose ne kartą žaidė švėkšniškių Nausėdų ir Stonių komandos. Stoniai yra tapę šio turnyro nugalėtojais.

Neseniai Švėkšnoje surengtoje tarptautinio šeimų krepšinio turnyro K.Budrio taurei laimėti atrankoje, skirtoje mokytojui Sigitui Urmulevičiui atminti, penktąjį kartą komandos kovojo dėl mokytojo krepšininko S.Urmulevičiaus atminimo taurių, medalių, prizų.

Atkaklios kovos vyko pusdienį, o nugalėtojų komanda išaiškėjo tik per paskutines varžybų sekundes – jauniausio Stonių giminės atstovo Pauliaus iš labai toli paleistas kamuolys pradžiugino švėkšniškius, o gargždiškių Bručkų komandą paliko II vietoje. Tamašauskai iš Mosėdžio liko treti.
Visų komandų dalyviai buvo apdovanoti spalvingomis varžybų programomis, medaliais, taurėmis, komandiniais prizais.   Buvo pagerbtas kiekvienos komandos naudingiausias žaidėjas ir kartu su vyrais žaidusios moterys. Prizus įteikė ir Švėkšnos sportiškasis seniūnas Alfonsas Šeputis.

Puikiai varžyboms teisėjavo Vaidas Šernius ir Audrius Urmulevičius, be klaidų dirbo sekretoriatas – Urtė Paldauskaitė ir Kazimieras Blaževičius.
Sveikiname šių varžybų iniciatorių KAZIMIERĄ BUDRĮ, kuris antradienį, kovo 15 dieną, šventė savo 80 metų jubiliejų, džiaugiamės jo gebėjimu 40 metų burti šeimas sportinei šventei. Sėkmės jam linki visos sportiškos Lietuvos šeimos ir ne tik jos…

Dabar švėkšniškių Stonių komanda ruošiasi K.Budrio taurės turnyro finalui, kuris vyks birželio 5-7 dienomis Klaipėdoje. Komanda prisižadėjo sutelkti negalėjusius žaisti brolius ir jų vaikus ir garbingai atstovauti savo šeimai.