Švėkšniškius draugėn vėl subūrė SPARSE festivalis

Spalis baigiasi, o su juo ir SPARSE festivalis, įgyvendinamas kartu su Drevernos, Laukžemės, Neringos, Rietavo ir Švėkšnos bendruomenėmis. Festivalis – puiki proga pamatyti profesionalių Vakarų Lietuvos teatrų pasirodymus savo miesteliuose.

Tarptautiniai projekto partneriai: Take Art (Somerset, JK), SA Eesti Tantsuagentuur (Estija), Associazione Marchigiana Attività Teatrali – AMAT (Italija), Menininkų grupė Žuvies akis (Lietuva), Shoshin Theater Association (Romania). Asocijuoti partneriai: Sogn og Fjordance Fylkeskommune (Norvegija), Region Varmland Kulturcentrum (Švedija) ir Creative Kernow (Cornwall, JK).

Ruduo pats geriausias laikas pažindintis su teatru. Gerą žinią švėkšniškiai pasitiko aktyviai susirinkę į klaipėdiečių teatro „Lino lėlės“ spektaklį „Vilkas ir ožiukai“. Spektaklis visai šeimai ir dar nemokamai!

Poetiškas, muzikalus, tiesiog šarmingas režisieriaus ir lėlininko Lino Zubės sukurtas lėlių spektaklis „Vilkas ir ožiukai” – subtili gerai žinomos lietuviškos pasakos interpretacija, prasmių lauką išplečianti iki archajinės pasaulio kūrimo idėjos. Spektaklyje atskleidžiami gimimo ir mirties, gėrio ir blogio, priežasties ir pasekmės, meilės ir atsakomybės ryšiai, primenamos amžinosios vertybės. Spektaklio kompozitorius – Donatas Bielauskas – Donis.

Veiksmas neskubrus, tačiau su kiekvienu pasakojimo vaizdu jautėsi kylanti įtampa ir noras kuo greičiau sužinoti atsakymus į visus iškeltus klausimus, suprasti, kodėl viskas būtent taip vyksta, o ar laiminga bus pabaiga?

Žaismingai ir muzikaliai lėlininko Lino pasakota istorija rado kelią į mažų ir didelių žiūrovų širdis. Mažieji net išsižioję sekiojo akimis vykstantį spektaklio veiksmą ir Lino valdomas lėles.

Po spektaklio iš žiūrovų akių matėsi geros nuotaikos dozė ir smagumas. Šis nesumeluotas, išjaustas, brandus lėlių vaidinimas – tai lyg gyvas pokalbis su žiūrovu. Originali dramaturgija, atspirties ieškanti lietuvių tautosakoje ir mitologijoje. Vaizdo ir minties daugiasluoksniškumas leidžiantis suvokti, kad šeima – ne kaip formali institucija, o kaip pamatinė vertybė, kurioje nuolat vyksta kūrimo ir savikūros, augimo ir auginimo procesai.