Švėkšniškius į renginius kviečia bėganti informacinė eilutė

sveksnos informacine lentaŠvėkšnos seniūnija savo gyventojus neseniai nustebino naujove – ant seniūnijos pastato sienos sužibėjo bėganti informacinė eilutė.

Dabar informacijos apie renginius – koncertus, parodas ar seminarus ieškantys vietos gyventojai dairosi nebe įprastinių stendų, kuriuose buvo įpratę skaityti popierinius lapelius. Jie tiesiog kilsteli akis ir it kokie didmiesčio gyventojai perskaito visą naujausią seniūnijos informaciją.

Švėkšnos seniūnas Alfonsas Šeputis sako, jog idėją įrengti tokią informacinę eilutę brandinęs kelerius metus, nors skelbimų lentos buvo ir didesniuose seniūnijos kaimuose, ir pagrindinėse miestelio gatvėse. „Tiesiog popieriniai skelbimai žmonėms jau nusibodo, be to, bėgančią eilutę gali perskaityti net ir automobiliu važiuojantis, trumpam stabtelėjęs žmogus“, – mąstė A.Šeputis.

Bet tuomet jos įrengimas kainavęs dvigubai brangiau, o ir atliekamų pinigų vis neatsirasdavo.

Reikalingą sumą – apie 2000 litų – švėkšniškiai gavo iš vietos bendruomenių projektams skirtų pinigų. Iš tų pačių 7400 litų, iš kurių prisidėjo prie Dianos skulptūros restauravimo ir įrengė informacinius stendus Inkakliuose, Stemplėse bei Vilkų Kampo kaime. Juose – ir vietovių žemėlapiai, ir įdomesnės lankytinos vietos pažymėtos. O Vilkų Kampe dar ir kaimo simboliai – du vietos menininko Vytauto Bliūdžiaus iš ąžuolo išdrožti vilkiukai – ant didelio akmens nugulė.

Švėkšniškių informacinė eilutė specialiai pritaikyta lauko sąlygoms, o valdoma ji iš pastato vidaus.

Ši Švėkšnos naujovė informuoja ne tik apie renginius: anot seniūno, čia bus pranešama ir apie svarbesnius pasikeitimus ar naujoves seniūnijoje, taip pat, reikalui esant, bus galima ir pasikviesti kokį žmogų užeiti.

Vieni švėkšniškiai dabar sutikę seniūną naujovę įvertina trumpu žodelyčiu „Liuks“, kiti, užsiminus apie kokį artėjantį renginį, aiškiai jam pasako, jog jau žinantys – bėgančioje eilutėje apie tai perskaitę. „Sumanymas pasiteisino“, – džiaugiasi A.Šeputis.