Švėkšnoje 35 metus gyvuoja šuolininkų mokykla

sveksna suoliaiŠvėkšnos lengvaatlečiai mėgsta vieną techniškiausių lengvosios atletikos rungčių – nuo seno  gerai šokinėja į aukštį. Šuolininkų varžybos vyksta net 35 metus iš eilės.

Turime būti dėkingi savo mokytojui M.Urmulevičiui, nes tikriausiai mažai respublikoje mokyklų, kurios galėtų pasakyti, kad mokyklos berniukų rekordas siekia daugiau kaip 2 metrus (2,04 m, S.Šaulys), o mergaitė iššoko daugiau kaip 1,80 m (1,81 m, R.Urmulevičiūtė).

Šiemet 52 finalininkai susirinko į tradicines šuolio į aukštį taurės varžybas.

Visi 5-12 klasių mokiniai per kūno kultūros pamokas ugdo šoklumą, pasikartoja šuolių techniką, susiranda sau tinkamą įsibėgėjimą, paskui vyksta varžybos klasėse, kur išaiškinami geriausieji.

Jie kovoja dėl 8 taurių, kurias prieš daug metų įsteigė buvę šios mokyklos mokiniai, patys šokinėję į aukštį. Tai žinomi respublikos rekordininkai,  čempionai ir prizininkai I.Pavinkšnytė – Mikulėnienė (peršoko 1,78 m), J.Ūselytė – Tamoševičienė („krūtine“ peršoko 1,60 m), Z.Ūselytė – Urmulevičienė (1,63 m peršoko „žirklėmis“), R.Šilingis (peršoko 2,11 m), A.Žemaitaitis (peršoko 2,03 m), A.Rimkus (būdamas 1,72 m ūgio, peršoko 1,92 m), V.Jucius (peršoko 2,09 m).

Taurės – pereinamosios. Po savaitės, išgraviravus ant jų nugalėtojų pavardes ir rezultatus, taurės metus lauks kitų nugalėtojų.

Šių metų nugalėtojais tapo: penktokai G.Jokūbauskaitė (1,20 m) ir H.Bliūdžius (1,35 m), L.Kaktaitė (1,25 m) ir A.Tautvydas (1,50 m), K.Ambrozaitė (1,50 m) ir K.Beržanskis (1,65 m), K.Butkevičiūtė (1,35 m) ir V.Jurkaitis (1,75 m).

Piniginiais prizais, kuriuos įsteigė mokytojų Urmulevičių šeima ir buvęs mokyklos auklėtinis, šuolių į aukštį Lietuvos čempionas M.Šaulys, apdovanoti  devintokė K.Ambrozaitė ir penktokas H.Bliūdžius, pasiekę geriausius rezultatus savo amžiaus grupėse.